У Збройних Силах України 58 192 жінки

У Збройних Силах України 58 192 жінок

У Збройних Силах України військовослужбовцям-жінкам надано доступ до всіх військово-облікових спеціальностей, зокрема й бойових, на рівних засадах із чоловіками.

Про це поінформував директор Департаменту соціального та гуманітарного забезпечення Міністерства оборони України Назім Агаєв.

За його словами, на цей час у ЗС України проходять службу та працюють 58 192 жінки. Близько 29 000 з них – військовослужбовці. Приблизно 10 тисяч жінок у ЗСУ мають статус учасника бойових дій. Крім того, частка військовослужбовців-жінок, які беруть участь у міжнародних операціях з підтримання миру та безпеки, у складі національного персоналу становить 6%.

Відповідно з оприлюдненими Міністерством оборони у минулому місяці показниками чисельності, наразі в ЗС України по списку біля 245 тисяч, з них військових 194 тисячі, тобто загалом жінок у ЗСУ трохи менше 24%, а серед військовослужбовців – 15%.

Нагадаємо, що в 2016 році Міноборони кардинально збільшило перелік дозволених для жінок рядових та сержантських посад, в 2017-му дозволило офіцерам-жінкам служити на кораблях і підводних човнах. А 6 березня 2020 року було знято обмеження щодо призначення жінок на офіцерські посади зокрема й у військових частинах спеціального призначення.

Читати також:Кривонос проти служби жінок в бойових підрозділах