Топ ОПК – 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

четвер, 12 листопада 2020 р.

Комітет категорично проти закупки чеських гаубиць Dana M2 – нардеп Копитін

Автор: Олексій Махно
Комітет категорично проти закупки чеських гаубиць Dana M2 –нардеп Копитіно

Днями з'явилася інформація про закупівлю для Міністерства оборони України 26 вживаних 152-мм САУ Vz.77 «Дана» з запасів чеської армії, а також партії боєприпасів до них.

При цьому за інформацією оприлюдненою нардепом Олексієм Гончаренком, контракт між ДК «Укрспецекспорт» і Excalibur Army вже укладений, а САУ з балансовою вартістю $62 000 після модернізації до версії М2 будуть продані Україні по $1,55 млн.

Зазначену інформацію для Ukrainian Military Pages прокоментував голова підкомітету з питань оборонної промисловості та технічної модернізації Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки, народний депутат Ігор Копитін:

Насправді, на засіданні комітету заступник міністра оборони Олександр Миронюк повідомив про намір Міністерства оборони закупити значну кількість самохідних гаубиць «Дана» М2, які зняті з озброєння в Чехії. Ціни закупівлі не просто високі — завищені.

Викликає подив, що Міноборони знову повертається до цього проекту, який вже не раз був відхилений. Протягом року зірвано фінансування з цілої низки оборонних програм, власних перспективних розроблень українських інженерів, сучасних та потрібних армії. Як відомо, Міністерство уклало контракти лише на 40% запланованого бюджету на оборону.

Проте замість того, щоб налагодити роботу, намагатися врятувати ДОЗ-2020 та робити необхідні кроки для ДОЗ-2021, Міноборони намагається невитрачений залишок коштів держоборонзамовлення знову витратити на «Дану», ефективність якої викликає сумніви. Ця пропозиція зустріла різку критику низки народних депутатів – членів комітету. Я також категорично проти цього проекту, впевнений, що Комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки це рішення Міноборони не підтримає.

Нагадаємо, що проти закупівлі цих 152-мм самохідних артилерійських установок раніше також висловився перший заступник голови Комітету народний депутат Михайло Забродський.

Читати також:Концепція самохідних артсистем нової генерації