14,5-мм гвинтівки Snipex T-REX і Snipex ALLIGATOR прийняті на озброєння Збройних Сил України

 14,5-мм гвинтівки Snipex T-REX і ALLIGATOR прийняті на озброєння ЗСУ

На озброєння Збройних Сил України прийнято далекобійні великокаліберні гвинтівки для високоточної стрільби Snipex T-REX і Snipex ALLIGATOR калібру 14,5х114 мм.

Нові гвинтівки розроблені харківським концерном «ХАДО» (XADO Chemical Group).

Нагадаємо, що концерн «ХАДО» заснував бренд SNIPEX та вийшов на ринок зброї у 2016 році із гвинтівкою з повздовжньо-ковзаючим затвором у калібрі .50 BMG, що мала ствол власного виробництва. Наступного року була Snipex М75 у калібрі 12,7х108 мм та напівавтоматична гвинтівка калібру 14,5х114 мм. У 2018 році М75 еволюціонувала у флагманську модель серії – Snipex M100. А в 2019 році була презентована 14,5-мм далекобійна гвинтівка T-Rex.

Сьогодні, 31 грудня, в компанії повідомили, що за результатом державних випробувань Snipex T-REX 14,5 і Snipex ALLIGATOR 14,5 прийняті на озброєння української армії.

Snipex T-REX Snipex T-REX

Однозарядна далекобійна великокаліберна гвинтівка Snipex T-REX призначена для враження рухомих і нерухомих цілей, у тому числі легко броньованих. Сконструйована з урахуванням усіх вимог до зброї для високоточної стрільби. Це простий і безвідмовний т.зв. «болтовик». Влучність забезпечується за рахунок плаваючого ствола, який знаходиться у момент вильоту кулі у вільному відкоті. На купчастість впливають ще деякі конструкційні особливості.

Ефективна дальність стрільби до 2000 метрів, максимальна дальність польоту кулі – 7000 м. Довжина зібраної гвинтівки – 1800 мм, довжина ствола – 1200 мм. Вага – 25 кг.


Snipex ALLIGATOR Snipex ALLIGATOR

Snipex ALLIGATOR – багатозарядна далекобійна великокаліберна гвинтівка з магазинним живленням (магазин з’ємний, коробчатий, на п’ять набоїв).

Болтова гвинтівка з магазинною подачею набоїв, що забезпечує підвищену швидкість стрільби.

Snipex ALLIGATOR

Ствол плаваючий, на момент вильоту кулі знаходиться у вільному відкоті. Гвинтівка демонструє прийнятний рівень відбою під час пострілу. Відбій гаситься за рахунок ДГК, дії ізолятору відбою та оптимально збалансованої ваги.

Ствольна коробка виконана зі сталі, напрямні поверхні затвора у ствольній коробці хромовані. Канал ствола і патронник хромовані.

Сошки розташовані на ковзаючій опорі ствола. Регульовані по висоті, мають 4 позиції фіксації. Для транспортування складаються.

Гвинтівка має регульований по висоті упор для щоки, який легко перевстановлюється праворуч або ліворуч відносно осі гвинтівки. Має ручку для переноски. Для перенесення гвинтівки зі встановленим глушником положення ручки можна змінити. Упор під щоку, задник приклада і рукоятки виготовлені із сучасних, стійких до спрацювання полімерних матеріалів.

Snipex ALLIGATOR

Гвинтівка легко розбирається. Складається у звичайний збройовий кейс.

Snipex ALLIGATOR під набій 14.5×114 мм має вагу 25 кг. Довжина зібраної гвинтівки – 2000 мм, довжина ствола – 1200 мм. Початкова швидкість кулі – 980 м/с. Ефективна дальність стрільби до 2000 метрів, максимальна дальність польоту кулі – 7000 м.