Корвети, гелікоптери, безпілотники і танки – Україна та Туреччина реалізують разом понад 30 оборонних проєктів

Altay

Співробітництво України та Туреччини у військово-технічній та оборонно-промисловій сферах останнім часом виведене на новий рівень, загалом партнерство в авіакосмічній та оборонно-промисловій сферах включає понад 30 проєктів.

Як повідомляє Укрінформ, про це Надзвичайний та Повноважний Посол України в Туреччині Андрій Сибіга сказав в інтерв’ю для медіаплатформи військово-оборонної галузі Defensehere.com.

«Двостороннє співробітництво України та Туреччини у військово-технічній та оборонно-промисловій сферах за останній час виведено сторонами на новий якісний рівень і залишається одним із основних елементів українсько-турецького стратегічного партнерства… Загалом партнерство в авіакосмічній та оборонно-промисловій сферах включає понад 30 проєктів», – сказав посол.

Він відзначив реалізацію проєктів з переоснащення підрозділів Збройних Сил України комунікаційним обладнанням виробництва турецької компанії Aselsan, модернізацію українськими підприємствами парку турецьких гелікоптерів радянського виробництва, розвиток співпраці в сфері авіаційного двигунобудування для турецьких БпЛА та інших авіаційних платформ та придбання Україною турецьких безпілотників Bayraktar ТВ2.

«Україна була однією з перших іноземних країн, яка придбала комплекси Bayraktar ТВ2. У наших відносинах цей контракт став одним з наймасштабніших та вивів наші відносини на якісно новий рівень. При цьому співпраця в цьому напряму не припиняється, а лише набирає обертів, оскільки відповідно до домовленості перспективні БпЛА Акинджи будуть обладнуватися українськими авіаційними двигунами. Також наразі сторони активно опрацьовують питання локалізації виробництва українських двигунів в ТР, а турецьких безпілотників в Україні», – зауважив Сибіга.

Серед перспективних напрямків він назвав співпрацю в сфері бронетанкового двигунобудування, мирного освоєння космосу, створення спільних підприємств з виробництва авіаційної техніки на базі літаків компанії «Антонов», а також та авіаційних силових агрегатів на базі розробок держпідприємства «Івченко-Прогрес».

Як повідомлялося, 16 жовтня Президент України Володимир Зеленський та Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган зустрічалися в Стамбулі. Тоді було підписано низку документів, зокрема міністри оборони підписали рамкову військову угоду між урядами двох країн. 14 грудня Міністерство оборони України вперше в історії уклало прямі зовнішньоекономічні угоди на товари військового призначення – оборонні контракти з турецькими компаніями. З українського боку їх підписав – міністр оборони Андрій Таран, з боку Туреччини – президент Директорату оборонної промисловості Ісмаїл Демір.

Читати також:«Океан» будуватиме турецькі корвети для ВМСУ