Топ ОПК – 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

пʼятниця, 5 лютого 2021 р.

Всі українські «Айленди» озброять американськими бойовими модулями з 30-мм гарматами Mk44S Bushmaster

Всі українські Айленди озброять американськими бойовими модулями з 30-ммм гарматами Mk44S Bushmaster

Командування ВМС України остаточно відмовилося від установки радянського озброєння на українські патрульні катери типу Island – Р190 «Слов'янськ» і Р191 «Старобільськ».

Про це одеському виданню «Думская» повідомили в Міністерстві оборони України.

Рівно рік тому українські «Айленди» тимчасово озброїли одноствольним варіантом старої радянської 25-мм артустановки 2М-3М. Дискусії з приводу переозброєння йшли весь 2020 рік, а в листопаді стало відомо про новий радянський варіант – шестиствольні 30-мм АК-306 і однотрубні торпедні апарати з торпедами СЕТ-72. Однак здоровий глузд переміг, і керівництво вирішило не винаходити велосипед, уніфікувавши озброєння всіх патрульних катерів.

За інформацією «Думская», на всіх одиницях буде встановлена 30-мм дистанційно керована артилерійська система MSI Seahawk DS A2 30mm Mk44S Bushmaster.

Крім того, «Слов'янськ» і «Старобільськ» оснастять бойовою інформаційно-керуючою системою (БІКС) вітчизняного виробництва «Контур». За словами співрозмовників видання, вона потрібна для бойової взаємодії катерів, а також обміну інформацією з береговими командними пунктами, проте її ефективність викликає великі сумніви.

У перспективі «Контур» замінять на закриту НАТОвську систему управління типу Link16. Це комунікаційна, навігаційна і ідентифікаційна система, яка підтримує обмін даних між тактичним командуванням, літаками, кораблями і наземні підрозділи. Зв'язок здійснюється по закритих каналах зв'язку на ультрависокої частоти.

Нагадаємо, в цьому році Україна отримає з США ще три катери типу «Айленд».

Раніше повідомлялось, що ці катери надійдуть до України вже з бойовими модулями та встановленими на борту корабельними системами американського виробництва. Якщо ж американські підприємства не встигатимуть встановити озброєння то катери надійдуть в Україну із встановленими фундаментами, а самі бойові модулі монтуватимуться вже в Україні.

Всі українські Айленди озброять американськими бойовими модулями з 30-ммм гарматами Mk44S Bushmaster Фото Сергія Смоленцева