США замовили «розумні» ПКР великої дальності

Автор: Олексій Махно
США замовили розумні ПКР великої дальності

Корпорація Lockheed Martin уклала контракт з американськими ВМС і ВПС на виробництво протикорабельних ракет великої дальності AGM-158C (LRASM, Long Range Anti-Ship Missiles).

Контракт вартістю 414 млн доларів наразі найбільший за час реалізації програми LRASM.

Комбінований контракт Lot 4/5 передбачає виробництво LRASM повітряного базування, яка в даний час використовується на палубних винищувачах F/A-18E/F, літаках F-35 Lightning II і стратегічних бомбардувальниках Rockwell B-1B Lancer.

Ракета LRASM прийнята на озброєння в 2018 році. Сумісна з системою вертикального пуску Mk 41, яка використовується на багатьох кораблях ВМФ США. Для надземних пусків LRASM оснащують модифікованим ракетним прискорювачем Mk 114 для досягнення висоти.

LRASM, на відміну від нинішніх протикорабельних ракет, може здійснювати автономне націлювання без цілевказання та попередніх точних розвідувальних даних або таких допоміжних служб, як супутникова навігація та глобальне позиціювання. Ці дозволяє призначити конкретну ціль (тип корабля) та ймовірну початкову точку її руху й відправити ракету на пошук та знищення цілі, при цьому в умовах інтенсивної протидії противника.

Згідно з відкритими джерелами дальність польота ракети понад 900 кілометрів.

Система пошуку та наведення LRASM, розроблена BAE Systems, включає завадостійку інерційну систему наведення з GPS-коригуванням, пасивний радіоприймач, систему пошуку цілі за ІЧ-випромінюванням та розпізнавання, канал передачі даних та датчики попередження про загрозу, поєднані програмним забезпеченням з елементами штучного інтелекту.

Кілька ракет здатні працювати спільно, розподіляючи між собою цілі та координуючи атаки роєм. Окрім короткочасної передачі низької потужності, LRASM не випромінює сигналів, що в поєднанні з спецпокриттям та іншими стелс-технологіями знижує ймовірність її виявлення.

протикорабельна ракета великої дальності AGM-158C LRASM

Нагадаємо, що торік Lockheed Martin отримала контракт вартістю 167,47 млн дол на постачання ВПС і ВМС США 48 ракет LRASM, також Державний департамент США погодив можливий продаж до 200 ракет та пов'язаного обладнання Австралії, з орієнтовною вартістю 990 млн дол.