Топ ОПК – 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

неділя, 18 квітня 2021 р.

Перший серійний дивізіон протикорабельних комплексів «Нептун» ЗСУ отримають у 1 кварталі 2022 року

Перший серійний дивізіон ПКР Нептун ЗСУ отримають у 1 кварталі 2022 року

Окремі машини першого дивізіону протикорабельного ракетного комплексу 360МЦ «Нептун» також будуть продемонстровані на параді до Дня Незалежності України.

Про це генеральний конструктор — генеральний директор КБ «Луч» Олег Коростельов розповів у програмі Security Talks.

«За планом, який я підписав з Міноборони, у нас на перший квартал наступного року намічена передача виготовленого дивізіону РК-360МЦ «Нептун» в цілому», — сказав Коростельов.

Він розповів, що фактично замовлені три дивізіони РК 360МЦ, а потенційно мова може йти про постачання п’яти комплектів: «Зараз, якщо так міркувати, нам дійсно замовили три дивізіони. А ось більша кількість залежить від стратегії, яку наші військові визначать. Тобто, якщо ставити питання наступним чином — здатні ми виготовити п’ять дивізіонів? Здатні. Так».

Раніше, у грудні 2020 року, головнокомандувач ЗСУ генерал-полковник Руслан Хомчак заявив, що армії потрібно саме 5 дивізіонів «Нептунів», але він сумнівається, що виробник здатний їх виробити й поставити.

Три ракетні дивізіони за планом мають сформувати до 2025 року.

Нагадаємо, що минулого місяця 65-й окремий береговий ракетний дивізіон ВМС України отримав дослідні елементи мобільного протикорабельного ракетного комплексу 360МЦ «Нептун», які раніше використовувались під час випробувань комплексу.

Перший серійний дивізіон ПКР Нептун ЗСУ отримають у 1 кварталі 2022 року

Зокрема військові отримали командний пункт РКП-360, одну самохідну пускову установку УСПУ-360, транспортно-заряджальну машину ТЗМ-360 і транспортну машину ТМ-360, які використовували для випробувань у 2019-2020 роках. Також були передані макети ракет.

Ці дослідні зразки дозволили розпочати практичну підготовку розрахунків дивізіону.