![Три дивізіони Нептунів сформують до 2025 року](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEh9RfYev4Bs5zm6Qy4mjrieijWI7BOGGicpWwQPofJN1BntdN3AeL4Z_Gjr6UNb_ez8LbxWOdk8xpDiDY9XcN9OTr9fcu1Pf82LjSDwC9PNoQTmfmllJHNro1UlMGZbNaHute9lN9B9lgk/s1600/578.jpg)
Про це повідомив командувач ВМС ЗС України контр-адмірал Олексій Неїжпапа.
“ До 2025-го року ми сформуємо три дивізіони, які будуть озброєні цим комплексом. Плануємо розмістити ці дивізіони у південних областях України, які мають вихід до узбережжя Чорного та Азовського морів. Ба більше, відразу після їхнього встановлення плануємо поставити на бойове чергування одну з батарей комплексу «Нептун», яка приступить до виконання завдань за призначенням
Нагадаємо, що протикорабельний ракетний комплекс берегового базування та береговий мобільний заобрійний комплекс виявлення надводних цілей були офіційно допущені до експлуатації у ЗС України в 2018 році. 23 серпня 2020 року береговий ракетний комплекс 360МЦ «Нептун», наказом Міністерства оборони України, офіційно прийнято на озброєння.
Перші комплекси «Нептун» отримає морська піхота ВМСУ, для цього в її складі буде створений ракетний полк. Наступним ЗСУ мають отримати повітряний варіант ПКР – в якості повітряного носія для української крилатої ракети «Нептун» обрано бомбардувальник Су-24М.
![Три дивізіони Нептунів сформують до 2025 року](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhF3DUBjTiXCWrRVDoJvGqz_50PXeXxxABwtjegSupxqnZgrflFzXzzBXWy04ohrID2sbMTY4hOn_Ks9JNYMbW3poOxrhPeR_8xzrsZHC0MNAj8wsllQx_53pcoH6LL8hUlVLwE4lBlRqs/s1600/225.png)
![ua](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgRdR1rBAHnTxXXMwvJkNcNvGDYiAvFt7VMyBi0IywVpCEK7oXKMVI0nOPCHPAQ54Dt2kq3hVJC7KKQWsEjeBf6VjADVRI5EdkQOoZW1hE9thvOYPPDu8AQV7t_fpxhdwBui_wHNx3aSbg4/s1600/2ua.png)
![en](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhzj7QrUPNppxz2ky-wAUUew_ZMFJhybhXLWpbUNvoHxoD7ONGneT40J2Xlqr69BlsrMnCajmcqJ_91spsv05baptrJy0tEzFQ5sLG_hqI_fd7zW8eqrf5FM61ewpjJi56qQqmmTaqzpiVP/s1600/2en.png)