Три дивізіони «Нептунів» сформують до 2025 року

Три дивізіони Нептунів сформують до 2025 року

До 2025-го року у Збройних Силах України буде сформовано три дивізіони берегового комплексу крилатих ракет наземного базування 360МЦ «Нептун».

Про це повідомив командувач ВМС ЗС України контр-адмірал Олексій Неїжпапа.

До 2025-го року ми сформуємо три дивізіони, які будуть озброєні цим комплексом. Плануємо розмістити ці дивізіони у південних областях України, які мають вихід до узбережжя Чорного та Азовського морів. Ба більше, відразу після їхнього встановлення плануємо поставити на бойове чергування одну з батарей комплексу «Нептун», яка приступить до виконання завдань за призначенням

Нагадаємо, що протикорабельний ракетний комплекс берегового базування та береговий мобільний заобрійний комплекс виявлення надводних цілей були офіційно допущені до експлуатації у ЗС України в 2018 році. 23 серпня 2020 року береговий ракетний комплекс 360МЦ «Нептун», наказом Міністерства оборони України, офіційно прийнято на озброєння.

Перші комплекси «Нептун» отримає морська піхота ВМСУ, для цього в її складі буде створений ракетний полк. Наступним ЗСУ мають отримати повітряний варіант ПКР – в якості повітряного носія для української крилатої ракети «Нептун» обрано бомбардувальник Су-24М.

Три дивізіони Нептунів сформують до 2025 року

ua en