![Самохідна гаубиця DANA-M2 вже в Україні](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEg4CfjsmUQa3z8kcK2KwCM3EfQHTZtsDbtTWwFSaCzfNqMZS8UKxlHjTHwZzIBEme5hVsDMxMv_t2eLoGg4mdOFVjCQhEKyxeUzd9iejDz2pf3I4AGG3C2OiOzpvTzi7jdD8cBRpolK05k/s0/384.webp)
На Рівненському полігоні Збройні Сили України випробовують 152-мм самохідну гаубицю DANA-M2 виробництва Чеської Республіки.
Гаубиця проходить функційне, ходове та вогневе тестування в умовах максимально наближених до бойових, повідомляє АрміяInform.
До складу випробувальної комісії входять фахівці артилерійських підрозділів, технічні спеціалісти, а також офіцери підрозділів із досвідом бойових дій, які в майбутньому планують експлуатувати це озброєння, представники науково-дослідницького відділу розвитку ракетного озброєння та військової техніки тактичного та оперативно-тактичного призначення управління розвитку озброєння та військової техніки Сухопутних військ Збройних Сил України
— У складі комісії кілька десятків фахівців, зокрема, із Чеської Республіки. Це – екіпажі та представники заводу-виробника. За підсумками випробувань іноземні партнери врахують наші побажання. Зазначеного озброєння потребує українське військо. Враховуючи знос та застарілість наших наявних зразків самохідної артилерії, треба вирішувати це питання шляхом заміни або ж модернізації, – каже голова комісії полковник Сергій Мусієнко.
DANA-М2 є глибокою модернізація прийнятої на озброєння в 1977 році САУ Dana ShKH vz. 77 (замінено понад 80% складових частин). Наразі нова САУ не перебуває на озброєнні жодної країни. Чехія розпочала її виробництво з 2018 року та активно презентує нову модифікацію для продажу. DANA-М2 оснащена сучасною автоматизованою системою керування вогнем, що дозволяє поєднати з контуром управління і розвідки в єдину систему вогневого ураження.
![Самохідна гаубиця DANA-M2 вже в Україні](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEh0YdV7PIB03EUPn4Flx4llLEINLPEEUEmyFp6F9YTR5FoHakg4GbF6XanMEWo7xk1Mee99Ybm7lARtlZD-qABdkxOA3gvtheVo2qUmy8x3Dj8nNMGc04TGQiBu2EmgHW05QtS02lyV69U/s1600/4-71.jpg)
![Самохідна гаубиця DANA-M2 вже в Україні](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiJbmHu4MrM4OVcnBNcV31cJs3KXANmpNLKTffqw3CYg1TzM6iVtZKW7r-tdwoG902NIZM4aQiiv6dsSIxqYEMzhDJhiwjAAoHAMhDJfU18Xr56tR6Q669N_zodejsqI_DIkdfoXilROno/s1600/1-87.jpg)
![Самохідна гаубиця DANA-M2 вже в Україні](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgx-0WypqMy_dO-yzsscNCh8q3JsccME9CInR0u7JTmvaKtcFM4Q2XLGZ43xzl71_ZUiahTrLzmSwDF0RxS9NxQ5ssUm0S8dLUhfUEld_e6mEjgmB7we9S8O4wyc7UmyyrSvnloA0Vbetk/s1600/golovna-42.jpg)
![Самохідна гаубиця DANA-M2 вже в Україні](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgXO04rDfc7hoiv_JiT8WxOYS6qw5x6FM17ZM02hgoyNrL_j9X7vhLXTCtNvOO7-LKNVXYhfD8NQue2-eBedkwz-Eva3hlRw4kxDXOBQ-OqB6QObyfG8mYULiWqE13TOtuL27TbZVvNE-w/s1600/3-80.jpg)
Нагадаємо, що про плани закупівлі чеських 152-мм самохідних гаубиць «ДАНА-М2» та польських 155-мм САУ Krab на початку листопада повідомив начальник ракетних військ та артилерії − начальник управління РВіА Командування підготовки Командування Сухопутних військ Збройних Сил України генерал-майор Андрій Маліновський.
152-мм самохідну гаубицю Dana M2 хочуть закупити для заміни причіпних гармат типу Д-20, у майбутньому розглядаючи її модернізацію із заміною калібру на 155-мм. Причому намагаються це зробити ще з 2018 року, коли планували укласти контракт на 66 чеських гаубиць.
«Вибір також обумовлений максимальним наближенням до вітчизняної системи логістичного забезпечення Збройних Сил [чеська САУ може використовувати постріли для гаубиць Д-20 та САУ 2С3 «Акація»], можливістю запозичення технологій для вітчизняних підприємств та подальшого переходу зі 152-го на 155-й калібр стандарту НАТО», – наголошують у Міноборони.
Також, за словами, заступника міністра оборони Олександра Миронюка в міністерстві розраховують на подальшу локалізацію виробництва чеських САУ на території України.