Заява «Кузні на Рибальському» щодо обшуків у рамках розслідування будівництва десантних катерів «Кентавр ЛК»

Кентавр ЛК

Маски-шоу, як в найтемніші часи Януковича, влаштували на підприємстві 28 квітня ДБР та прокуратура, – заявили на суднобудівному заводі «Кузня на Рибальському».

Нагадаємо, що Державне бюро розслідувань 28 квітня провело обшуки на підприємствах ПрАТ «Завод «Кузня на Рибальському» та підрозділах ПАТ «АК «Богдан Моторс», які підозрюються у постачанні Збройним Силам України неякісної військової техніки за завищеними цінами.

Через обшук пресслужба Заводу «Кузня на Рибальському» поширила заяву, що ДБР вже не один рік тероризує завод, і добре знає, що не було жодного випадку, коли б «Кузня» не надала наявних документів на їхню вимогу. Відтак, вважають на підприємстві жодної юридичної необхідності в обшуку не було.

Його справжня мета стає зрозумілішою з огляду на те, що слідчі вийшли за межу ухвали знаменитого Печерського районного суду і незаконно вилучали будь-які документи, які їм траплялися на око, а не лише ті, які визначені рішенням одіозного судді Соколова в рамках кримінального впровадження проти посадовців Міністерства оборони, яким розслідується будівництво трьох броньованих десантно-штурмових катерів типу «Кентавр ЛК».

Швидкісний десантно-штурмовий катер проєкту 58503 (шифр «Кентавр-ЛК») розроблений КБ заводу «Кузня на Рибальському» на основі проєкту 58181 (шифр «Кентавр») миколаївського державного підприємства «Дослідно-проектний центр кораблебудування» (ДПЦК), що своєю чергою створений на базі катеру проєкту 58155 («Гюрза-М»).


Повідомляється, що ціна цих катерів, в залежності від комплектації, як мінімум у два з половиною рази нижча вартості закордонних аналогів, які до того ж в 2016 році ніхто Україні не продавав. А тим більше і бойові модулі до них, які теж було вирішено виготовляти в Україні, бо в той час західні партнери відмовлялися постачати нашій країні летальне озброєння.

Кентавр ЛК

На підприємстві наголошують, що ці катери – пілотні проєкти, тому зміни до тактико-технічного завдання на їх виготовлення є в такому випадку природними та неминучими. Їх визначає замовник, в даному випадку Міністерство оборони, а завод – зобов’язаний враховувати.

Готовність трьох десантно-штурмових катерів в середньому становить близько 90 відсотків. Успішно завершені їх швартові та ходові випробування і замість того, щоб прийняти катери на озброєння, влада намагається зупинити цей процес, що негативно вплине на боєздатність Військово-Морських Сил України.

«Кузня на Рибальському» стверджує, що сумлінно ставиться до виконання своїх контрактних зобов’язань, в умовах не завжди вчасних розрахунків інвестує в проєкти власні кошти. І навіть залучає кредитні ресурси, хоча тиск влади та накладений рік тому арешт на майновий комплекс «Кузні» аж ніяк не сприяє пошуку додаткових фінансових ресурсів.

Зазначається, що всупереч поширюваним фейкам про нібито «надприбутковість» оборонних проєктів, вони реалізуються на межі рентабельності. За час участі заводу в реалізації військових замовлень під час війни з Росією ані попередній, ані теперішній власник не вивели з підприємства жодної гривні дивідендів.

«Тому «Кузня» оскаржуватиме дії правоохоронців в судах і докладе всіх зусиль для виконання контрактів з державою попри протидію самої держави, яка свідомо і з політичних мотивів руйнує єдине підприємство, здатне виготовляти військові судна і яке відіграє надзвичайно важливу роль у забезпеченні обороноздатності країни. Є підстави вважати, що руйнуючи вітчизняне виробниче підприємство, влада або її окремі представники, діють в інтересах окремих держав», – такими словами завершується заява підприємства.