ЛДАРЗ передав ЗСУ модернізований винищувач МіГ-29МУ1

ЛДАРЗ передав ЗСУ модернізований винищувач МіГ-29МУ1

Львівський державний авіаційно-ремонтний завод передав Повітряним Силам ЗС України черговий винищувач МіГ-29МУ1 після капітального ремонту та модернізації.

Модернізований літак з бортовим номером 19 «білий» успішно здійснив випробувальні польоти та відбув до місця дислокації 40-ї бригади тактичної авіації Повітряних Сил.

У ході модернізації на літак встановлено інтегрований в БРЕО приймач системи супутникової навігації СН-3307 виробництва «Оризон-Навігація» (за рахунок чого збільшена точність навігації і дальність застосування автоматизованих засобів інструментальної посадки), фахівцями «Фазотрон-Україна» замінено блок приймача Н019-09 бортової РЛС Н019 (що дозволило підвищити її надійність за рахунок використання більш сучасної елементної бази до 10 000 – 20 000 годин). Крім того, розширено спектр частот радіостанції під вимоги ІКАО.

ЛДАРЗ передав ЗСУ модернізований винищувач МіГ-29МУ1

Нагадаємо, що до програми модернізації, окрім ЛДАРЗ також залучено низку співвиконавців державного і приватного сектору: ДП «ЛРЗ «Мотор», ДП «ОАЗ», ДП «Оризон-Навігація», ДП «Новатор», київські ТОВ «Радіонікс», КП СПБ «Арсенал», ВАТ НТК «Електронприлад», ТОВ «АВІАРМ», ТОВ ТТЦ «Авіарадіосервіс» та Львівське ОКБ «Текон-Електрон».

Зауважимо, що це другий МіГ-29 переданий цього року – наприкінці березня відбув до своєї частини навчально-бойовий винищувач МіГ-29УБ з бортовим номером 40 «білий».

Торік військові отримали чотири модернізовані винищувачі МиГ-29, а також 1 було відновлений після аварії, що сталася 10 квітня 2020 року. Крім того, було передано по одному Су-27УБ, СУ-24МР, Су-25 і два модернізовані учбово-тренувальні літаки Л-39М1.

Водночас цього року вже виведено зі строю один МиГ-29МУ1 (б/н 08), який був пошкоджений 10 березня у 40-й бригаді, що у Василькові під Києвом. Тоді у літак, якій буксирували, врізався автомобіль, внаслідок чого трапилася пожежа і літак отримав серйозні ушкодження.