Міноборони відмовлятиме звільненим військовим у виплаті компенсації за житло

Топ 6 незаконних відмов у виплаті підйомних військовому

Хоча житлові комісії більше не виключатимуть з квартобліку військових з 20-річною вислугою, звільнених по закінченню контракту, у виплаті грошової компенсації за належне їм для отримання житло, їм відмовлятимуть.

Про це повідомляє Інформаційна агенція Міністерства оборони України.

Нагадаємо, що у березні 2021 року Верховна Рада прийняла закон, який вирішує проблему коли з квартирної черги знімали військовослужбовців, які звільняються зі служби без житла.

Проблема, коли військові які відслужили по 20-25 років і звільнилися на пенсію по закінченню контрактів знімалися з квартирної черги, була приводом для численних судових позовів. Адже значна частина військових звільняється саме у зв’язку із закінченням терміну контракту.

Водночас у разі надходження черги на грошову компенсацію за належне їм для отримання жиле приміщення, військовим, що були звільнені по закінченню контракту, відмовлятимуть й надалі. Адже дія постанови КМУ №728-2015р., згідно з якою виплачується компенсація, поширюється лише на осіб, звільнених зі служби за віком, станом здоров’я та у зв’язку зі скороченням штатів або проведенням інших організаційних заходів. Тобто тут не зазначена категорія військових, які звільнені по закінченню контракту та мають право на пенсію.

Чи планується вносити зміни до постанови, з метою виправлення ситуації, не повідомляється.