Топ ОПК – 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

понеділок, 12 липня 2021 р.

«Мотор Січ» купує іспанську технологію для гелікоптерів

Мотор Січ купує іспанську технологію для гелікоптерів

У 2022 році підприємство «Мотор Січ» придбає іспанську технологію з виробництва композитів для цивільних гелікоптерів.

Про це в інтерв'ю Укрінформу сказав генеральний директор «Мотор Січ» В'ячеслав Богуслаєв.

«Зараз у нас гібридний фюзеляж: 40% композитів, 60% метал. Тому що поки купують в основному військові, і їм потрібно кріпити військове обладнання. На композитному корпусі його не підвісиш. Для цивільних гелікоптерів ми купуємо композитну технологію. Ми провели переговори з іспанською компанією, і наступного, 2022 року ми таку технологію купимо», – сказав Богуслаєв.

Він також припустив, що важкі гелікоптери не будуть на 100% виготовлятися з композитів.

«Вони будуть гібридні, і це правильно. Попереду композитна ера, ми до цього готуємося», – прокоментував гендиректор запорізького авіабудівного заводу.

За словами Богуслаєва, сьогодні українські підприємства використовують чужі композити. «Мотор Січ» виробляє з композитів лопаті і деталі для двигуна.

Нагадаємо, що у травні підприємство сертифікувало виробництво металевих лопатей для Ми-24, які успішно пройшли льотні випробування. Збройним Силам України вже передано три комплекти лопатей (в одному комплекті 5 лопатей). Ще шість комплектів Міноборони розраховує отримати до 30-ї річниці Незалежності України. Наразі на «Мотор Січ» також тривають випробування композитних лопатей для Ми-8.