![Мі-24](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhjAmAUDY4kBenKU5lNFeP4keBJki3ls8Tqa2jWKpyF3S3Bhr1GfRJiKOHowc_dsYrbS-zBUBya3CO5uRJxpKPcV_fAHKkd4ct8qxlj8f_p_4OyqO9og7LLjVMfo3zdOwWlYTg5o3k4c6I/s1600/578+%25281%2529.png)
Металеві лопаті українського виробництва для гелікоптерів Мі-24 успішно пройшли льотні випробування та були прийняті на озброєння Збройних Сил України.
Про що міністром оборони вже виданий відповідний наказ, повідомив віцепрем'єр-міністр – міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський.
Також, за його словами, лопаті отримали внутрішній сертифікат відповідності технічним умовам та комплекту конструкторської документації.
«Загалом планується запустити в серійне виробництво близько 60 комплектів лопатей на рік. У 2021 році ж оборонне відомство має отримати щонайменше 10 комплектів на Мі-24», – поінформував пан Уруський.
Нагадаємо, що Президент Володимир Зеленський визначив завдання Збройним Силам України – підняти у 2021 році в повітря щонайменше чотири ланки, а це 16 бойових гелікоптерів Ми-24, які зараз прикуті до землі через вичерпання ресурсу лопатей несучого гвинта.
Зазначимо, що опанувати виробництво лопатей на ПАТ «Мотор Січ» обіцяли ще до кінця 2017 року, проте з року в рік доводилось продовжувати термін служби старим лопатям, а також збирати їх по різних підприємствах.
Випробування лопатей для Ми-24 розпочалися в грудні 2020 року, одночасно почали випробовувати композитні лопаті для гелікоптерів Ми-8.
![Вітчизняні лопаті для гелікоптерів прийнято на озброєння](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEixIlju_VGGH2_rxozmdDEBZeNeILMJeoeW5yxPXdL6l8roVwxj6nMubJN_e4_-dycEKQTzQJLT5mZqbWwr33Ry0TU4SFskcokfpIjb11W5iaOluclLkp6Ta6-_A9pbYXAcuaymmeJfIvo/s1600/1.jpg)