Топ ОПК – 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

вівторок, 18 травня 2021 р.

Вітчизняні лопаті для гелікоптерів прийнято на озброєння

 Мі-24

Металеві лопаті українського виробництва для гелікоптерів Мі-24 успішно пройшли льотні випробування та були прийняті на озброєння Збройних Сил України.

Про що міністром оборони вже виданий відповідний наказ, повідомив віцепрем'єр-міністр – міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський.

Також, за його словами, лопаті отримали внутрішній сертифікат відповідності технічним умовам та комплекту конструкторської документації.

«Загалом планується запустити в серійне виробництво близько 60 комплектів лопатей на рік. У 2021 році ж оборонне відомство має отримати щонайменше 10 комплектів на Мі-24», – поінформував пан Уруський.

Нагадаємо, що Президент Володимир Зеленський визначив завдання Збройним Силам України – підняти у 2021 році в повітря щонайменше чотири ланки, а це 16 бойових гелікоптерів Ми-24, які зараз прикуті до землі через вичерпання ресурсу лопатей несучого гвинта.

Зазначимо, що опанувати виробництво лопатей на ПАТ «Мотор Січ» обіцяли ще до кінця 2017 року, проте з року в рік доводилось продовжувати термін служби старим лопатям, а також збирати їх по різних підприємствах.

Випробування лопатей для Ми-24 розпочалися в грудні 2020 року, одночасно почали випробовувати композитні лопаті для гелікоптерів Ми-8.

Вітчизняні лопаті для гелікоптерів прийнято на озброєння