Топ ОПК - 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

понеділок, 16 серпня 2021 р.

Як «Мотор Січ» виготовляє лопаті для гелікоптерів (ВІДЕО)

Ми-8 ЗСУ

Україна стала п'ятою країною у світі, яка виготовляє композитні лопаті для гелікоптерів Ми-8 та Ми-24. Випуск цих сучасних деталей розпочали на запорізькому авіапідприємстві.

Вони легші та мають більший ресурс використання, ніж старі – металеві. Перші комплекти таких лопатей виготовили на замовлення Міноборони. І їх вже отримали військові авіапідрозділи Збройних Сил України. Про це повідомляє кореспондент 5 каналу Денис Розенков.

Начальник цеху з виробництва лопатей демонструє заготовки, які стануть елементами повітряного гвинта гелікоптера. Замість застарілих металевих сплавів – тепер вони з композитних матеріалів.

«Ось цей ланжерон виконаний. Це – скловолокно кількох напрямків. Цей ланжерон кладуть із 128 шарів. А потім при температурі +160°C, вони полімеризуються в печах», – розповів начальник цеху виробництва лопатей Сергій Буренко.

Повітряний гвинт із такими композитними лопатями легший. У нього значно збільшується ресурс використання. А найголовніше – його простіше ремонтувати.

«Якщо навіть якесь механічне пошкодження, на бойовому вертольоті, або там куля пробила, в польових умовах можна відремонтувати», – зазначив Сергій Буренко.

Досі композитні лопаті виготовляли лише чотири країни: США, Англія, Франція та Росія. Тому для ремонту та модернізації гвинтокрилів ці деталі доводилося закуповувати. Тепер виготовляє Україна: підприємство «Мотор Січ».

Окрім медиків та рятувальників, головні замовники нових лопатей – військові. Перші комплекти на замовлення Міністерства оборони України вже передали військовим частинам Збройних Сил України. У кожному по 5 штук.

Нагадаємо, що у травні підприємство сертифікувало виробництво металевих лопатей для Ми-24, які успішно пройшли льотні випробування та вже надходять до Збройних Сил України. Раніше металеві лопаті для гелікоптерів Ми-24 виробляли лише США, Росія і Китай. Тоді ж повідомлялось про випробування композитних лопатей для Ми-8 та Ми-24.