США оголосили часткову евакуацію посольства в Україні

США оголосили часткову евакуацію посольства в Україні

Державний департамент США ухвалив рішення дозволити виїзд державних службовців США з дипломатичної місії в Україні, як особливу пересторогу через постійні зусилля Росії з дестабілізації країни.

Про це сьогодні, 24 січня, повідомило Посольство США у Києві, яке минулого тижня звернулося до Державного департаменту з проханням надати дозвіл на виїзд з України усіх необов'язкових співробітників посольства та їхніх сімей.

«Ми продовжуємо підтверджувати нашу підтримку українського народу і робимо нинішній крок, бо віддані одному з найвищих пріоритетів Державного департаменту – безпеці наших дипломатів та американського народу. Сполучені Штати підкреслюють, що посольство США в Києві залишається відкритим. Аналогічно, ми наголошуємо, що рішення про санкціонований/обов'язковий від'їзд жодним чином не вплине на нашу відданість пошуку дипломатичного рішення щодо глибоко тривожного нарощування сил Росії в Україні та навколо неї», – йдеться у повідомленні.

У посольстві зазначають, що більшість консульських послуг будуть надаватись і надалі, водночас через погіршення ситуації з COVID-19 посольство наразі має обмежені можливості у оформленні неімміграційних віз.

Також американські дипломати наголошують, що непохитна підтримка Сполученими Штатами суверенітету й територіальної цілісності України залишається міцнішою, ніж будь-коли, що було продемонстровано постачанням 22 січня першої партії нової безпекової допомоги.

«Ми наголошуємо, що від Росії залежить, яким шляхом ми підемо. США постійно говорять про два шляхи, які Росія може вибрати: діалог і дипломатія або ескалація і серйозні наслідки. У той час як Сполучені Штати продовжують йти шляхом діалогу й дипломатії, якщо Росія вибере ескалацію та серйозні наслідки через значні військові дії проти України, нинішня непередбачувана безпекова ситуація, зокрема вздовж кордонів України, в окупованому Росією Криму та в контрольованій Росією Східній Україні, може раптово погіршитися», – наголошується у повідомленні.

Нагадаємо, що у суботу, 22 січня, CNN стало відомо, що США вже поінформували Україну про ймовірну евакуацію. Джерело близьке до українського уряду зазначило, що президент Володимир Зеленський розмовляв з держсекретарем США Ентоні Блінкеном з цього приводу і сказав, що якщо Штати підуть на такий драматичний крок, це буде «надмірною реакцією».

Раніше видання The New York Times, з посиланням на власні джерела, повідомило, що на початку року з Києва вивезли членів сімей російських дипломатів. А канадський канал Global News повідомив, що підрозділ Канадського полку спеціальних операцій (CSOR), який прибув в Україну, готує евакуацію канадських дипломатів у разі повномасштабного вторгнення Росії.

21 січня у Женеві відбулась «остання спроба запобігти війні між Росією та Україною». Так переговори охарактеризував держсекретар США Ентоні Блінкен. Розмова була коротшою, аніж планували. У підсумку Росія вкотре зажадала гарантій щодо невступу України до НАТО. Блінкен натомість застеріг Кремль від подальшої агресії проти України.

Через високу ймовірність ескалації, західні країни активізували надання Україні допомоги. Зокрема, днями з Великобританії доставили 2000 ПТРК NLAW, Чехія обіцяла надати артснаряди, а Литва, Латвія та Естонія заявили, що отримали дозвіл США на передачу ПТРК «Джавелін» і ПЗРК «Стінгер». 22 та 23 січня до «Борисполя» також прибули американські літаки, що привезли 170 тонн зброї та боєприпасів, які зокрема включали ПТРК Javelin та одноразові реактивні гранатомети M141 Bunker Defeat Munition (SMAW-D).

Водночас Німеччина відмовила Естонії у наданні дозволу щодо передачі Україні колишніх німецький 122-мм гаубиць Д-30, які було продано Фінляндії, а згодом перепродано Естонії.

Підпишись на Ukrmilitary у Twitter »»