Польща передасть Україні свій найсучасніший ПЗРК

Польща передасть Україні свій найсучасніший ПЗРК Piorun

Польща схвалила передачу Збройним Силам України новітніх переносних зенітних ракетних комплексів (ПЗРК) Piorun (пол. – блискавка), виробництва компанії Mesko.

Про це повідомив міністр національної оборони Польщі Маріуш Блащак.

«Хороші новини. На моє прохання Рада Міністрів прийняла постанову про допомогу Україні. Ми надамо найсучасніше польське обладнання – переносні зенітно-ракетні комплекси Piorun та боєприпаси», – написав він у Twitter.

ПЗРК Piorun, також відомий як Grom-М, спільна розробка Військово-технологічного університету, а також компаній CRW Telesystem-Mesko sp. і Mesko S.A. Нова пускова установка є глибокою модернізацією ПЗРК Grom, прийнятого на озброєння польської армії у 1995 році, який своєю чергою був розроблений на базі радянських ПЗРК «Игла-1» та «Игла».

Програма модернізації тривала з 2010 по 2015 рік. В результаті було значно підвищено ефективність пасивної інфрачервоної головки самонаведення – завдяки збільшенню чутливості зросла відстань, на якій ракета здатна націлюватися та вразити ціль, підвищено стійкість до перешкод, встановлено безконтактний підривач та пристосовано до роботи у нічних умовах.

Piorun призначений для ураження повітряних цілей, що летять на висоті від 10 до 4000 м і знаходяться на відстані від 500 до 6500 м від оператора. Максимальна швидківсть цілей: до 400 м/с на зустрічних курсах та до 320 м/с при стрілянині навздогін. Швидкість ракети – 660 м/с. Довжина ракети – 1,596 м, вага – 10,5 кг, вага бойової частини – 1,82 кг. Вага ПЗРК – 16,5 кг.

У Польщі ПЗРК Piorun призначені для регулярних підрозділів та військ територіальної оборони. Крім власне ПЗРК ракети Piorun входять до складу зенітних комплексів, зокрема систем Poprad, Pilica, та, після незначних змін, комплекси Biała i Jodek-G.

Польська армія отримала нові ПЗРК та ПТРК ПЗРК Piorun. Фото: M.Dura / defence24.pl

Контракт на постачання ПЗРК Piorun для польської армії був підписаний у грудні 2016 року, і до 2022 року передбачалося постачання 420 пускових установок та 1300 ракет. Перші ПЗРК повинні були надійти ще у 2017 році, але внаслідок виявлених проблем на приймальних випробуваннях та подальшого їх усунення, перша партія надійшла лише у грудні 2018 року.

Підпишись на Ukrmilitary у Twitter »»