Великобританія передала Україні установки M270 MLRS

Сполучене Королівство Великої Британії і Північної Ірландії передало Україні реактивні системи залпового вогню (РСЗВ) M270 MLRS (англ. M270 Multiple Launch Rocket System).

Про це повідомив міністр оборони України Олексій Резніков.

«Сполучене Королівство обіцяло, Сполучене Королівство виконало. В Україну прибули нові РСЗВ М270. Дякую міністру Бену Воллесу і всьому британському народу! Ваша підтримка надзвичайно важлива для України. Наша армія вміло використає це «поповнення» на полі бою», — написав міністр у твіттері.

Раніше повідомлялось, що по три установки РСЗВ M270, з дальністю дії близько 80 км, нададуть Великобританія, Німеччина (MARS II), а також Норвегія, яка поставить їх через Великобританію де вони пройдуть модернізацію.

Про отримання Україною перших пускових установок M270 MLRS стало відомо 15 липня, а першого серпня міністр повідомив про надходження німецьких РСЗВ MARS II.

Крім того, 10 серпня, британський міністр оборони Бен Воллес повідомив, що Королівство подвоює кількість РСЗВ, які надсилає в Україні — Лондон передасть три додаткові M270 на додачу до тих трьох, які вже є в Києва, а також «значну» кількість ракет до них.

M270 MLRS (англ. M270 Multiple Launch Rocket System) — американська універсальна пускова установка, що використовується як РСЗВ та установка для запуску тактичних ракет ATACMS. Машина розміщена на гусеничній базі БМП «Бредлі».

Великобританія передає Україні установки РСЗВ M270

РСЗВ M270 призначена для знищення зосередження військ та бойової техніки, позицій ствольної та реактивної артилерії противника, засобів протиповітряної оборони, командних пунктів, вузлів зв'язку та інших площинних цілей.

Пускова установка MLRS модульного типу й не має постійних вмонтованих направляючих. У гнізді її броньованої коробчастої ферми розташовані два одноразових накладних транспортно-пускових контейнери, кожний із шести склопластикових трубчастих направляючих, які монтуються в два ряди. Стандартні ТПК важать 2270 кг і споряджаються ракетами на заводі-виробнику та герметизуються, що забезпечує збереження НКР без обслуговування протягом десяти років. Передстартове підготування ракет до стрільби практично не потрібне.

Великобританія передає Україні установки РСЗВ M270

Перезарядження пускової установки здійснюється за допомогою двох автономних зарядних механізмів (із електромеханічними приводами), монтованих на ПУ в коробчастій фермі над гніздами для ТПК. Операція здійснюється одним-двома номерами обслуги з використанням виносного пульта. При нульовому куті висхідні механізми заряджання за допомогою лебідок піднімають ТПК із землі вгору до упора і вводять його в гніздо коробчастої ферми.

Підпишись на Ukrmilitary у Twitter »»