«Кентаври» прибули для випробування до Одеси

десантні «Кентаври» прибули для випробування до Одеси

До Одеси для продовження випробувань прибули десантно-штурмові катери проекту 58503 (шифр «Кентавр»), які побудовано на замовлення Міністерства оборони для ВМС ЗС України.

Про це повідомляє прес-центр Командування ВМС ЗС України.

Наразі завершилися заводські випробування нових бойових одиниць на київському суднобудівному заводі ПрАТ «Завод «Кузня на Рибальському», які проводились після спуску катерів на воду 14 та 20 вересня 2018 року.

– Десантно-штурмові катери здійснили успішний перехід під власними двигунами з Києва до Одеси, наступний етап – завершення встановлення обладнання, ходові випробування у морі та перехід до стадії державних випробувань, – зазначив начальник управління кораблебудування Командування Військово-Морських Сил Збройних Сил України капітан 1 рангу Василь Радчук. – Під час будівництва катери пройшли модернізацію, у тому числі встановлення деяких нових систем, які зараз проходитимуть перевірку на функціональність як окремо, так і в складі корабля, - додав він.

Зазначається, що даний проект має ряд відмінностей від аналогічних у даному класі катерів, зокрема швидкість близько 40 вузлів, бронювання, можливість перевезення морського десанту та його висадку через носову апарель, а також наявність реактивної системи залпового вогню і бойових модулів.

«Кентавр» має великий десантний відсік для розміщення 36 морських піхотинців зі спорядженням та озброєнням (за початковим проектом передбачалось до 32-х). Окрім того передбачені місця для проживання екіпажу.

Озброєння катеру складається з:

  • 2х пускових 80-мм РСЗВ (НАР С-8)
  • 2х полегшених бойових модулів (ПБМ) від «Кузні на Рибальському»
  • 50-мм установки постановки пасивних перешкод УППП-2
  • ПЗРК типу «Ігла»
  • пристроїв для встановлення морських мін

десантні «Кентаври» прибули для випробування до Одеси десантні «Кентаври» прибули для випробування до Одеси десантні «Кентаври» прибули для випробування до Одеси десантні «Кентаври» прибули для випробування до Одеси десантні «Кентаври» прибули для випробування до Одеси десантні «Кентаври» прибули для випробування до Одеси десантні «Кентаври» прибули для випробування до Одеси десантні «Кентаври» прибули для випробування до Одеси десантні «Кентаври» прибули для випробування до Одеси десантні «Кентаври» прибули для випробування до Одеси десантні «Кентаври» прибули для випробування до Одеси десантні «Кентаври» прибули для випробування до Одеси

довідник озброєння і військової техніки