![Білорусь за два роки запустила патронний завод](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjz7k7iIBKaJWXjg7IfHUZ4dLKYbHNeQ-VGYAM9YCIoxGyR-dwzgSjqocxBExANc5-hqhNu9I545vYbniPpbPfZ9NUddtECu0C6GWGwp2xZAAjXCsP7QY7l9US549TYWsNIrwb8nS6kFuQ/s1600/578.png)
Реалізує проєкт держпідприємство «Белспецвнештехніка», повідомляє Беларусь сегодня.
«Створення патронного виробництва – це перш за все забезпечення військової безпеки держави. Уявіть, що буде, якщо, скажімо, завтра в країні не залишиться боєприпасів, а продати їх нам ніхто не захоче? Адже вже був подібний прецедент із забезпеченням білоруських біатлоністів спортивними набоями. Тому глава держави, в числі інших завдань, поставив перед оборонниками мету освоїти виробництво патронів. У першу чергу для задоволення потреб національних збройних сил, а деяку частину боєприпасів поставлятимемо на експорт», – повідомив Олексій Скрага, гендиректор «БСВТ - нові технології», дочірнього підприємства ДП «Белспецвнештехніка».
Виробництво розгорнули у Оршанському районі, на території незатребуваної військової бази біля села Устя, що підходить за всіма параметрами забезпечення безпеки виробництва не тільки патронів, а й стрілецької зброї, ракет, боєприпасів, іншої продукції військового і подвійного призначення. Важливим чинником, що визначив вибір, було і те, що в найближчих населених пунктах проживає чимало фахівців, які десятки років були задіяні у зберіганні та обслуговуванні боєприпасів і яких тепер не треба навчати з нуля.
По суті, вже є цілий комплекс. Це і місця зберігання комплектуючих, і система їх видачі та доставки до місця виробництва, і саме виробництво, упаковка та облік, лабораторні випробування і організація зберігання готових виробів. Сьогодні на підприємстві вже працюють 150 осіб. Але це тільки початок, кількість робочих місць буде зростати.
![Білорусь за два роки запустила патронний завод](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhdhBuy3aV4n91vctwR9pW5wjh0XebVO96B83MQfUMMYfPI-BqtL_1geIg5tYjW7I7cHXeEo2KqUhlP2xNjecQHNY9Wv3l9O11EFAsVO7AVzQP5PFYWrAK_UxQuC_YP5it7lMBuF3kj5Fw/s1600/35e06b6d07ecdf799749cdd4209eb5d8.jpg)
Перші партії набоїв вироблені на експорт і вже поставлені замовнику. Це спортивно-мисливські набої калібрів 7,62х54, 7,62х39 і 9х19 мм. Наразі чекає відправлення чергова велика партія.
Нове підприємство займається і відновленням ракет Р-27, які відслужили свій термін та підлягали утилізації – вже відновлено та передано збройним силам понад сотню готових до застосування ракет. У планах – відкрити у найближчій перспективі виробництво нітроцелюлози. Вивчається доцільність будівництва порохового заводу
![Білорусь за два роки запустила патронний завод](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhBoUcot7GOJfNefJyEVgttjOoI7LXmiNEmh4r6VMrO2H9mMI6Z_yKdNQZsaKCGKH2wYocCH0uqbaqvwSIUJQFeWlKzx6xt_-iFjRmJj7gA97hYN8zPg5Vnq5xDz76NtdTAZ57ibM041U8/s1600/cfe8dcf4c303bed0cb27378cdb1f31ff.jpg)
Нагадаємо, що в Україні виробництво бойових набоїв налагодила приватна компанія – «Зброяр», що запустила виробництво набоїв 7,62×51 мм НАТО, які вже пройшли випробування та закуповуються Збройними Силами України для нових вітчизняних гвинтівок, які також надходять на озброєння (минулого року отримано близько 600 гвинтівок UAR-10 та UAR-008).
Також навесні цього року приватний інвестор планує розпочати будівництво патронного заводу на 300 робочих місць на території індустріального парку «Павлоград», що на Січеславщині.
У грудні 2018-го запустили лінію повного циклу виробництва патронів 9х18-мм та 9х19-мм на КНВО «Форт» МВС України, але наразі лінія не використовується на повну потужність, а частина імпортного обладнання взагалі не введена в експлуатацію – підприємству виявилося вигідніше купувати вже готові заготовки за кордоном, аніж виготовляти самостійно.