Топ ОПК – 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

четвер, 30 липня 2020 р.

28 механізована бригада отримала бронемашини «Новатор»

30.07.20
28 механізована бригада отримала бронемашини Новатор

28-а окрема механізована бригада імені Лицарів Зимового Походу отримала броньовані автомобілі «Новатор», виробництва приватної компанії «Українська бронетехніка».

Про це повідомила пресслужба бригади.

«Новатор» – сучасна універсальна мобільна платформа, пристосована до експлуатації в умовах жорсткого бездоріжжя і температурного режиму від -40 до +50˚ за Цельсієм, здатна долати без підготовки водні перешкоди глибиною до 1,4 м і підйоми до 60%, оснащена системою нічного бачення для пересування з вимкненим світлом вночі.

Бронемашина виготовлена на популярному шасі Ford 550, яке було спеціально посилене. Складові машини на 50% українські, решта іноземні, військового призначення. Повна маса автомобіля складає майже 9 тонн. Максимальна швидкість по шосе до 140 км/год.

броньований автомобіль Новатор

Автомобіль виготовлено із високоякісної шведської сталі ARMOX різної твердості (до 560), в цілому машина відповідає класу бронювання ПЗСА-4. Двері обладнані підсиленими ригелями і замками підвищеної надійності та мають можливість відкривання ззовні у екстрених ситуаціях.

28 механізована бригада отримала бронемашини Новатор

Бронеавтомобіль «Новатор» вперше був продемонстрований 15 грудня 2017 року. Пройшов тест-драйв у Національній гвардії та Силах спеціальних операцій. У червні 2018 року Міноборони повідомило, що «Новатор» розглядається, як один з варіантів для прийняття на озброєння. Наприкінці минулого року відбулись порівняльні випробування бронеавтомобілів «Новатор», «Варта», «Дозор-Б» та «Oncilla-M», де «Новатор» показав себе з найкращого боку та впевнено здолав усі випробування.

Нагадаємо, що у жовтні минулого року артилерійський підрозділ 28-ї механізованої бригади отримав спеціалізовані броньовані автомобілі (типу MRAP) «Варта», що також виробляються компанією «Українська бронетехніка».