Грошове забезпечення військових мають збільшити

Автор: Іван Чигринський
грошове забезпечення

Комітет Верховної Ради України з питань бюджету, на засіданні, що відбулось 2 листопада, схвалив проєкт постанови щодо висновків та пропозицій до Держбюджету на 2021 рік

Серед іншого, пунктом 2.16 Бюджетних висновків, пропонується при підготовці Бюджету до другого читання доопрацювати його по статтях, пов'язаних із забезпечення нацбезпеки і оборони України, на підставі рішення РНБО щодо обсягу оборонних видатків у відсотках від прогнозованого ВВП, з урахуванням реальних потреб суб'єктів сектору безпеки і оборони.

Насамперед це має торкнутися питання збільшення розміру грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, поліцейських та інших працівників, оновлення та модернізації техніки, засобів та обладнання спецпризначення.

Загалом пропонується збільшити доходи держбюджету на 20,2 млрд гривень та здійснити певний перерозподіл видатків. Також комітет пропонує уточнити або виключити окремі положення законопроєкту з метою їх узгодження з вимогами Бюджетного кодексу.

Нагадаємо, що ще в квітні цього року головнокомандувач ЗС України генерал-полковник Руслан Хомчак заявив, що грошове забезпечення військовослужбовця першого контракту має бути щонайменше на 50% вище, ніж середньомісячна заробітна плата в державі, яка для прикладу у вересні становила 11998 гривень. Тобто солдат першого року служби, за цими розрахунками, мав би отримувати не менше ніж 18 тисяч гривень.

Читати також:За три роки з ЗСУ звільнилось 77 тисяч контрактників

«Ми розробили комплекс заходів, запровадження яких гарантовано підвищить конкурентність військової служби на ринку праці. Так, вони потребують додаткового державного фінансування, але ж це питання нашої обороноздатності! Тому наполягаємо на ухваленні необхідних рішень і законодавчих змін, щоб втілити в життя дуже важливі кроки», – казав тоді Руслан Хомчак.

Також він зазначав, що слід встановити розмір грошової компенсації військовослужбовцям за піднайом житла залежно від його ринкової вартості у відповідному регіоні.

Проте за фактом, замість додаткового ресурсу, бюджет Міноборони у проєкті Бюджету-2021 був зменшений на 127 млн грн у порівнянні з минулорічним. То ж подивимось, чи зміниться ситуація до другого читання і як врахують пропозиції Бюджетного комітету.

Читати також:Зареєстровано законопроєкт про підвищення грошового забезпечення військових ЗС України