Топ ОПК – 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

пʼятниця, 21 травня 2021 р.

Харьковський завод передав ЗСУ партію танків Т-64

Харьковський завод передав ЗСУ партію танків Т-64

Харківський бронетанковий завод передав Збройним Силам України другу у цьому році партію танків Т-64, які пройшли капітальний ремонт і модернізацію.

В Укроборонпромі повідомили, що таким чином завод достроково завершив виконання контракту в рамках держзамовлення за 2021 рік, навіть за умови обмеженого фінансування.

«Завдяки модернізації було розширено бойові можливості машин і збільшено надійність їхніх вузлів, агрегатів і озброєння», – йдеться у повідомленні концерну.

У повідомлені не зазначається кількість переданих танків. Водночас на фото можна побачити п'ять машин. Перша партія передана ХБТЗ у березні складалася з дев'яти танків Т-64БВ.

Харьковський завод передав ЗСУ партію танків Т-64

Т-64 є основним танком Сухопутних військ. У 2017 році розпочалася масштабна модернізація цієї моделі бойової техніки (машини отримали назву «Т-64БВ зразка 2017 року»). Танк отримав оновлений приціл нічного бачення, сучасну радіостанцію, модернізований двигун тощо.

Вперше модернізований танк продемонстрували на танкових змаганнях Strong Europe Tank Challenge 2017, а також під час параду з нагоди Дня незалежності України та 100-річчя відродження української державності, 24 серпня 2018 року.

Нагадаємо, що цього року також 8 танків Т-72 військовим передав Київський бронетанковий завод, понад 15 танків Т-64 і Т-72 передав Львівський бронетанковий завод.

Таким чином, з початку року ЗСУ отримали приблизно 40 танків.