Особиста армія Зеленського. Нацгвардію і прикордонників виведуть з МВС, – Аваков більше не заважає

Особиста армія Зеленського. Нацгвардію і прикордонників виведуть з МВС

Підпорядкувати собі Нацгвардію Володимир Зеленський хотів ще у 2019 році. Після відставки Авакова, який був проти, правляча партія повертається до ідеї розділення МВС.

Про те, що одне з головних завдань для нового глави МВС Дениса Монастирського це розділення Міністерства внутрішніх справ розповів голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія в ефірі каналу «Україна24».

«У нас як у правлячої коаліції є план інституційний щодо отого, що такі великі міністерства треба розбивати на декілька інстанцій – Нацгвардія має бути роз'єднана з поліцією, і прикордонна служба також», – сказав глава фракції.

За його словами, також відкрите питання щодо виключення зі складу МВС і міграційної служби.

Нагадаємо, що 29 серпня 2019 року Президентом Володимиром Зеленським, був поданий до Верховної Ради законопроєкт №1007, що мав на меті вивести Національну гвардію із структури Міністерства внутрішніх справ та підпорядковує її особисто президенту.

Проте, як вже згадувалось, проти розділення МВС виступав міністр Арсен Аваков.

У вересні 2019-го президентський офіс запропонував компромісну ідею – розділити Національну гвардію на три частини – під керівництвом МВС, Міноборони та президента.

«Національна гвардія – це сукупність різних підрозділів. Ми вважаємо, що частина Національної гвардії може і має залишитися в МВС. Частина бойових підрозділів, які беруть участь у військовому конфлікті на Сході, має бути перепідпорядкована Міністерству оборони або Генеральному штабу. А частина підрозділів – напряму президенту», – розвідав Андрій Богдан, що був тоді головою ОПУ.

Проте до відставки Арсена Авакова, у липні цього року, розділити МВС так і не вдалося. Навіть навпаки – висловлювались пропозиції передати МВС Військову службу правопорядку ЗСУ після її трансформації у Військову поліцію.