Топ ОПК – 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

вівторок, 21 вересня 2021 р.

8000 жінок отримали статус учасників бойових дій

Близько восьми тисяч жінок з 2014 року отримали статус учасників бойових дій. Ще понад шість тисяч нагороджені державними та відомчими нагородами і відзнаками.

Про це повідомив Командувач об'єднаних сил Збройних Сил України Сергій Наєв в ході П'ятого українського жіночого конгресу.

«Ми прагнемо підняти оперативну ефективність за рахунок якісних умінь і навичок жінок-військовослужбовиць. Жінки можуть бути ефективними лідерками та командирками», – сказав Сергій Наєв.

Своєю чергою очільниця Міністерства у справах ветеранів Юлія Лапутіна зазначила, що наразі у керівному складі Збройних Сил жінок дуже мало, хоча багато жінок на це заслуговує.

«Рівність можливостей чоловіків і жінок – це рівність можливостей у захисті країни. Жінка на рівні з чоловіком може піти захищати країну. Це про розвиток безпекової спроможності… Я чекаю на жінку-генерала саме з бойових підрозділів, а не тільки з підрозділів забезпечення. У нас дуже багато дівчат які працюють в бойових підрозділах спеціальних операцій, досить досвідчених у боях, які на це заслуговують», – заявила Юлія Лапутіна.

Нагадаємо, що у 2016 році Міноборони кардинально збільшило перелік дозволених для жінок рядових та сержантських посад, в 2017-му дозволило офіцерам-жінкам служити на кораблях і підводних човнах. А 6 березня 2020 року було знято обмеження щодо призначення жінок на офіцерські посади зокрема й у військових частинах спеціального призначення.

Кількість жінок в українській армії постійно зростає, водночас щороку від військової служби переховується близько чверті мільйона чоловіків ухиляючись від військового обов'язку.

Наразі в Збройних Силах України проходить службу 31 757 жінок, що складає 15,6% від загальної кількості військовослужбовців. Якщо порівнювати з багатьма арміями світу, то це один із найвищих показників кількості жінок, які служать у війську, у співвідношенні до загальної чисельності збройних сил. 4 810 з них – офіцери (8,9%), 25 780 – особи рядового, сержантського та старшинського складу й 1 162 – курсантки.

Нагадаємо, що наразі у США вирішують чи ставити жінок на облік призовників – американські феміністичні організації звернулись до Верховного суду США із закликом змінити закон, який вимагає лише від чоловіків у 18 років реєструватися для можливого призову в армію.

Читати також: Кривонос проти служби жінок в бойових підрозділах