8000 жінок отримали статус учасників бойових дій

Близько восьми тисяч жінок з 2014 року отримали статус учасників бойових дій. Ще понад шість тисяч нагороджені державними та відомчими нагородами і відзнаками.

Про це повідомив Командувач об'єднаних сил Збройних Сил України Сергій Наєв в ході П'ятого українського жіночого конгресу.

«Ми прагнемо підняти оперативну ефективність за рахунок якісних умінь і навичок жінок-військовослужбовиць. Жінки можуть бути ефективними лідерками та командирками», – сказав Сергій Наєв.

Своєю чергою очільниця Міністерства у справах ветеранів Юлія Лапутіна зазначила, що наразі у керівному складі Збройних Сил жінок дуже мало, хоча багато жінок на це заслуговує.

«Рівність можливостей чоловіків і жінок – це рівність можливостей у захисті країни. Жінка на рівні з чоловіком може піти захищати країну. Це про розвиток безпекової спроможності… Я чекаю на жінку-генерала саме з бойових підрозділів, а не тільки з підрозділів забезпечення. У нас дуже багато дівчат які працюють в бойових підрозділах спеціальних операцій, досить досвідчених у боях, які на це заслуговують», – заявила Юлія Лапутіна.

Нагадаємо, що у 2016 році Міноборони кардинально збільшило перелік дозволених для жінок рядових та сержантських посад, в 2017-му дозволило офіцерам-жінкам служити на кораблях і підводних човнах. А 6 березня 2020 року було знято обмеження щодо призначення жінок на офіцерські посади зокрема й у військових частинах спеціального призначення.

Кількість жінок в українській армії постійно зростає, водночас щороку від військової служби переховується близько чверті мільйона чоловіків ухиляючись від військового обов'язку.

Наразі в Збройних Силах України проходить службу 31 757 жінок, що складає 15,6% від загальної кількості військовослужбовців. Якщо порівнювати з багатьма арміями світу, то це один із найвищих показників кількості жінок, які служать у війську, у співвідношенні до загальної чисельності збройних сил. 4 810 з них – офіцери (8,9%), 25 780 – особи рядового, сержантського та старшинського складу й 1 162 – курсантки.

Нагадаємо, що наразі у США вирішують чи ставити жінок на облік призовників – американські феміністичні організації звернулись до Верховного суду США із закликом змінити закон, який вимагає лише від чоловіків у 18 років реєструватися для можливого призову в армію.

Читати також: Кривонос проти служби жінок в бойових підрозділах