Спецтехноекспорт поставив до армії 50 нових БМП

14.03.19
Спецтехноекспорт поставив до армії 50 БМП

Протягом минулого року «Спецтехноекспорт», що входить до складу ДК «Укроборонпром», поставив до України п’ятдесят БМП-1, дефіцит яких зберігається у Збройних Силах України.

Про це повідомляє прес-служба ДП ДГЗП «Спецтехноекспорт».

Поставлені бойові машини не були раніше в експлуатації та зберігалися на потужностях ліцензійних підприємств Європейського Союзу. Протягом 2017-2018 років ці БМП-1 пройшли повний капітальний ремонт із заміною необхідних вузлів та агрегатів, відповідно до технічних умов ремонтних заводів ЄС.

Спецтехноекспорт поставив до армії 50 нових БМП Ukrainian Military Pages Ukrainian Military Pages Ukrainian Military Pages

Остання партія бронемашин піхоти за контрактом була доставлена в Україну у грудні 2018 року: всі бронемашини поставлені вчасно, претензії по комплектності та якості відсутні.

Станом на сьогодні, бронемашини вже експлуатуються військовими частинами Збройних Сил України та виконують бойові завдання.

Ukrainian Military Pages Спецтехноекспорт поставив до армії 50 нових БМП
Фото: Dylan Malyasov / Defence Blog

Відео перевірки і випробувань БМП-1 на українських полігонах для приймання їх у війська:

Постачання «Спецтехноекспортом» БМП-1 в Україну поки що є єдиним прикладом повного та успішного виконання контракту на поставку в Україну крупної військової бронетехніки з ЄС. Через політичні обставини, більшість компаній, що мають в наявності такі бронемашини, не можуть отримати експортні ліцензії для відправлення БМП в Україну.

Читати також:Німеччина заблокувала спільну з Україною розробку ЗРКІ

Дану поставку військової техніки здійснено в інтересах Міністерства оборони України в рамках державного оборонного замовлення.

Спецтехноекспорт поставив до армії 50 нових БМП

На жаль, відповідно до умов державного контракту з МОУ, вартість поставлених БМП не може бути нами розголошена, зазначає прес-служба компанії. Водночас, повідомляє компанія, пропозиція «Спецтехноекспорту» була найнижчою з поміж пропозицій як інших імпортерів, так і вітчизняних постачальників.

Ціна на одну БМП-1, після капітального ремонту та з «нульовим пробігом», поставлену нашим підприємством з Європейського Союзу, прирівнюється до витрат Міністерства оборони України лише на ремонт однієї власної бронемашини.

Спецтехноекспорт поставив до армії 50 нових БМП

У компанії також повідомляють, що, у 2018 році «Спецтехноекспорт» уклав 148 нових контрактів із 30 країнами світу на рекордну за останні 5 років суму 282,5 млн дол. При цьому, підприємство виконало контрактів на суму 152,6 млн дол, що на 27% більше за 2017 рік.