МОУ звітує про новели у речовому забезпеченні

04.03.19
МОУ звітує про новели у речовому забезпеченні

З 2018 року для Збройних Сил України вперше почали закупляти предмети речового майна, які раніше не постачалися взагалі або ж надходили за рахунок міжнародної допомоги.

Повідомляє Головне управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗСУ.

Зазначається, що до війська вже надходять костюми спеціальні й маскувальні для снайперів та розвідників, костюми для екіпажів броньованих машин, наколінники і налокітники, сумки транспортні індивідуальні, бахіли утеплені тощо.

Торік ГУ РСМЗ було розроблено та затверджено 46 нормативних документів на предмети речового майна. Зараз триває розробка і військові випробування нових зразків спецодягу, взуття та екіпірування, зокрема для снайперів: рейдових рюкзаків і чохла-килиму для перенесення зброї, які вже отримали високу оцінку військових.

МОУ звітує про новели у речовому забезпеченні

Ці зразки поступатимуть на планове забезпечення у 2019 році, як і нові модульні бронежилети та балістичні шоломи.

Тактичні рукавички – абсолютна новинка 2018 року (попередній варіант зі шкіри забракували), щось на зразок зроблених із сучасних синтетичних тканин американських тактичних рукавичок Mechanix. Їх виготовляють вітчизняні підприємства у 2 варіантах – для спецпідрозділів і загальновійськові. Перші більш захищені та краще пристосовані для роботи з військовими гаджетами, що мають тачскрін (сенсорна панель управління), яких в армії стає все більше. Зокрема, це тактичні планшети з різними функціональними програмами. Загалом нормально виготовлені тактичні рукавиці захищають руки бійця від бруду й уламків.

МОУ звітує про новели у речовому забезпеченні

Флісова кофта – розробка, якої раніше не було в ЗСУ. Фліс активно використовують у виробництві утеплювачів, шкарпеток-вкладишів, шарфів-труб, шапок, підшоломників.

Літній польовий костюм зараз удосконалюється – випускають на базі трьох типів тканин, ідентичних тим, які використовують в армії США.

Читати також:ЗСУ випробували нові літні берці – чекають першу партію

Зимовий одяг – кардинально змінено підходи до конструювання й випуску – синтетичні утеплювачі зменшують вагу виробів, розширюють температурний і погодний діапазони застосування, швидше сохнуть та відводять вологу.

Сучасний кожух із тришаровою імпортною мембраною із неймовірною стійкістю до дії води – вже надходить у частини. Навіть якщо на тканину тиснутиме умовний водяний стовп висотою 12 метрів, волога всередину не проникатиме.

Нові комбінезони для технічного складу й танкових підрозділів – вже скоро почнуть надходити до військових частин.

Бойові рюкзаки – поки що отримали ті частини, які братимуть участь у бойових діях.

МОУ звітує про новели у речовому забезпеченні

Маскувальний костюм снайпера – вже оснащують снайперські пари, врахувавши побажання самих снайперів. Кишені, отвори, вентиляція, застібки і їх розміщення розроблені згідно з анатомічними вимогами й з огляду на специфіку завдань.

Нові пінополіуретанові матраци й подушки із синтетичним наповнювачем – на таких зараз сплять більшість людей.

МОУ звітує про новели у речовому забезпеченні

Розробка й постановка на виробництво нових зразків та видача кінцевому користувачеві займає чималий проміжок часу. Найкоротший термін від розробки до отримання становить півроку, а середній – рік. Не всі усвідомлюють, наскільки це колосальна робота, підсумовують у ГУ РСМЗ ЗСУ та обіцяють продовжувати вдосконалювати речове забезпечення військових.

МОУ звітує про новели у речовому забезпеченні МОУ звітує про новели у речовому забезпеченні


Читайте Ukrainian Military Pages у Telegram, Twitter, Facebook та Linkedin