Топ ОПК – 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

четвер, 23 вересня 2021 р.

Міноборони блокує випробування самохідного міномета «Смерека», – Сенченко

Смерека

Міноборони відмовилось виділяти боєприпаси для фінальних випробувань 120-мм самохідного міномета «Смерека», чим заблокувало завершення випробувань та постановку на озброєння.

Про це заявив голова Національної асоціації оборонної промисловості України (NAUDI) Андрій Сенченко в інтерв'ю Оборонно-промисловому кур'єру:

«Що стосується «Смереки», то все рухалося відносно швидко, але наразі настала абсурдна ситуація, в якій повинні розбиратися військова контррозвідка і ДБР. Всупереч спільному рішенню, яке регулює всі взаємини міністерства і підприємства-розробника «Смереки», замовник відмовився виділяти боєприпаси для проведення фінальних випробувань і запропонував підприємству придбати їх «на ринку». Таким чином заблоковано завершення випробувань, постановка на озброєння і надходження у війська гостро необхідної системи. Це один з багатьох прикладів підриву обороноздатності країни і заподіяння їй економічних збитків».

Мобільний мінометний комплекс «Смерека» створено ТОВ «Українська бронетехніка» на базі бронеавтомобіля «Варта», що побудований на шасі МАЗ-5434, в який інтегровано 120-мм міномет та цифрову систему управління вогнем.

Зауважимо, що у лютому 2021 року Міноборони через суд стягнуло з «Української бронетехніки» 104 тисячі гривень штрафу за прострочення термінів випробування 120-мм самохідного міномета «Смерека». Відповідне рішення ухвалив Господарський суд міста Києва.

Варто зазначити, що аналогічна ситуація була і з вітчизняною 155-мм самохідною гаубицею «Богдана» – виробник – Краматорський завод важкого верстатобудування (КЗВВ) звинуватив Міноборони, у тому, що відомство переклало на нього закупівлю снарядів для випробувань.Нагадаємо, що раніше виробництво мобільних 120-мм мінометних систем було налагоджено ДП «Укроборонсервіс» спільно з іспанською компанією Everis Aeroespacial у Defensa S.L.U.

Першу батарею з шести мінометів БАРС-8ММК 4909 120 А Збройні Сили України отримали восени 2019 року. В якості базового шасі для вогневих машин мобільного мінометного комплексу та машин артилерійської розвідки використовується бронеавтомобіль Барс-8 виробництва АК «Богдан Моторс». 10-тонний бронеавтомобіль побудований на шасі Dodge Ram, прийнятий на озброєння ЗСУ в 2019 році, після дворічних державних випробувань.

Очікувалось, що на початку 2021 року армія отримає другу батарею. 30 вересня 2020 року, Черкаський автоскладальний завод №2 ПАТ «АК «Богдан Моторс» отримав контракт на поставку ДП «Укроборонсервіс» до 20 листопада 2020 року шести базових бронеавтомобілів.

120-мм мобільний мінометний комплекс Барс-8ММК проходить державні випробування