Розформовані військові частини

* список неповний (доповнюється)

за найменуванням частин | за роками



1 аемд
1 аеромобільна дивізія
А0220, м. Болград Одеської області (2003)

СВ
1 бригада армійської авіації (Ми-24, Ми-8)
А2128 (в/ч 18365), м. Бердичів Житомирської області (2004)

механізовані війська
4 окремий мотопіхотний батальйон
А4323 (кол. 4 бТрО Закарпатської обл, В0124) (2018)
переформований у лінійний батальйон 128 огшбр
5 омбр
5 окрема механізована бригада
Республіка Ірак (2004)

5 бтро
5 батальйон територіальної оборони («Прикарпаття»)
В0120, Івано-Франківська область (2015)

6 омбр
6 окрема механізована бригада
Республіка Ірак (2004)

СВ
6 навчальний артилерійський полк
А0473, с. Дівички Київської області (2015)

6 омпб
6 окремий мотопіхотний батальйон («Збруч»)
В2233 (кол. 6 бТрО Тернопільської обл) (2016)
на його базі створений батальйон охорони 19 рбр
7 омбр
7 окрема механізована бригада
Республіка Ірак (2005)

7 омпб
7 окремий мотопіхотний батальйон
В2233 (кол. 7 бТрО Хмельницької обл) (2016)
на його базі створений батальйон охорони 19 рбр
8 АК
8 армійський корпус (управління)
А1494, м. Житомир (2015)

11 оабр
11 окрема гвардійська артилерійська бригада
А1769, м. Тернопіль (2013)

11 іп
11 гвардійський інженерний полк
А0231, м. Бровари Київської області (2012)

СВ
12 окрема механізована бригада
А2613, м. Болград Одеської області (2012)

14 омпб
14 окремий мотопіхотний батальйон («Черкаси»)
В2332 (кол. 14 бТрО Черкаської обл) (2016)
на його базі створений батальйон охорони 26 абр
15 омбр
15 окрема механізована бригада
А0610, м. Хмельницький (2004)

СВ
16 окрема механізована бригада
А1533, м. Болград Одеської області (2006)

ВСП
18 навчальний центр Військової служби правопорядку
А1395, м. Харків (2015)

СВ
19 окремий мотопіхотний батальйон
В2326 (кол. 19 бТрО Миколаївської обл) (2016)
на його базі створений батальйон охорони 40 абр
22 омбр
22 окрема механізована бригада
А0000, м. Чернівці (2003)

23 оаембр
23 окрема аеромобільна бригада
в/ч 51170, м. Кременчук (1995)
переформована в 23-й аеромобільний прикордонний загін спеціального призначення ПВУ
25 опмз
25 окремий полк матеріального забезпечення
А1559, м. Балта Одеської області (2016)
переформований у 183 обмз ОК "Південь"
27 омбр
27 окрема гвардійська механізована бригада
А0664, м.Білгород-Дністровський Одеської області (2004)

29 орб
29 окремий розвідувальний батальйон
А1337, м. Рівне (2013)

30 олвпз
30 окремий лінійно-вузловий полк зв'язку
А0870, м. Чернігів (2012)

39 омпб
39 окремий мотопіхотний батальйон
В1603 (кол. 39 бТрО Дніпропетровської обл) (2016)
на його базі створений батальйон охорони 55 оабр
41 омпб
41 окремий мотопіхотний батальйон
В3137 (кол. 41 бТрО Чернігівської обл) (2016)
на його базі створений батальйон охорони 27 реабр
45 аембр
45 окрема аеромобільна бригада
А1533, м. Болград Одеської області (2003)
переформована в 16 окрему механізовану бригаду
45 омпб
45 окремий мотопіхотний батальйон
В0414 (кол. 5 батальйон охорони) (2016)
на його базі створений батальйон охорони 43 оабр
50 онзСпП
50 окремий навчальний загін спеціальної підготовки
А0759, м. Кіровоград (2013)

51 омбр
51 окрема гвардійська механізована бригада
А2331, м. Володимир-Волинський Волинської області (2014)

52 омбр
52 окрема механізована бригада
А0621, м. Артемівськ Донецької області (2004)

59 зрп
59 зенітний ракетний полк
А3866, м. Володимир-Волинський Волинської області (2012)

62 омбр
62 окрема механізована бригада
А0600, м. Бердичів Житомирської області (2004)

84 омбр
84 окрема механізована бригада
А0279, с. Перевальне АР Крим (2008)

93 олвпз
93 окремий лінійно-вузловий полк зв'язку
А1735, м. Житомир (2013)

97 омбр
97 окрема гвардійська механізована бригада
А1766, м. Славута Хмельницької області (2004)

7 омбр
123 гвардійська ракетна бригада (9К79 «Точка»)
А1002 (в/ч 18303), м. Конотоп Сумської області

СВ
127 окрема механізована бригада
А0289, м. Феодосія АР Крим (2005)

155 сап
155 гвардійський самохідний артилерійський полк
(САУ 2С3 «Акація», РСЗВ 9К51 «Град»)
А1802 (в/ч 59332), м. Сміла Черкаської області (2001)

159 рбр
159 ракетна бригада (9К79 «Точка»)
А1575 (в/ч 11702), м. Кіровоград (2003)

161 омбр
161 окрема механізована бригада
А2075, м. Ізяслав Хмельницької області (2003)

СВ
162 ракетна бригада (9К72 «Ельбрус»)
в/ч 54232, м. Біла Церква Київської області (1994)

СВ
177 ракетна бригада (9К72 «Ельбрус»)
в/ч 54210, смт. Ємільчине Житомирської області (1992)

199 рбр
199 гвардійська ракетна бригада (9К79 «Точка»)
А0000 (в/ч 56000), с. Дівички Київської області (2004)

210 пмбр
210 понтонно-мостова бригада
А0234 (в/ч 75110), м. Київ (2003)

300 омп
300 окремий гвардійський механізований полк
А0264, м. Чернівці (2013)

761 орап
761 окремий розвідувальний артилерійський полк
А1676, м. Сміла Черкаської області (2004)

777 опмз
777 окремий полк матеріального забезпечення
А1461, м. Бережани Тернопільської області (2016)
переформований у 182 обмз ОК "Захід"
802 реап
802 реактивний артилерійський полк (РСЗВ 9К57 «Ураган»)
А3799 (в/ч 42762), м. Ковель Волинської області (2004)

803 іп
803 інженерний полк
А1175, м. Кременчук Полтавської області (2004)




авіаційні частини:
ПС
29 бомбардувальний авіаційний полк (Су-24)
А2416 (в/ч 21323), м. Бердянськ Запорізької області (1996)

ПС
31 навчальний авіаційний центр
А3769, м. Гайсин Вінницької області (2013)

ПС
48 окремий гвардійський розвідувальний авіаційний полк (Су-17М4Р, Су-24МР)
А0000, м. Коломия Івано-Франківської області (2004)

ПС
118 окремий авіаційний полк радіоелектронної боротьби (Як-28ПП)
в/ч 42039, м. Чортків Тернопільської області (1994)

ПС
146 гвардійський винищувальний авіаційний полк ППО (МіГ-25)
в/ч 23234, м. Васильків Київської області (1993)

ПС
179 винищувальний авіаційний полк ППО (МіГ-23МЛД)
А0000 (в/ч 21815), м. Стрий Львівської області (1996)

ПС
184 гвардійський важкий бомбардувальний авіаційний полк (Ту-160)
А0000 (в/ч 26385), м. Прилуки Чернігівської області (2000)

ПС
185 гвардійський важкий бомбардувальний авіаційний полк (Ту-22М3)
А0000 (в/ч 21274), м. Полтава (2004)

ПС
202 навчальна авіаційна база (Л-39)
А0797, м. Умань Черкаської області (2002)

ПС
339 винищувальний авіаційний полк ППО (МіГ-25)
А0000 (в/ч 65244), м. Дніпро (1996)

ПС
636 винищувальний авіаційний полк ППО (Су-15ТМ)
А0000 (в/ч 55758), м. Краматорськ Донецької області (2001)
з 21.08.1995 по 01.01.1997 - окрема авіаційна ескадрилья
ПС
702 навчальний авіаційний полк (Л-39)
А4116 (в/ч 62508), м. Умань Черкаської області (2000)

ПС
737 винищувальний авіаційний полк ППО (МіГ-23МЛД)
А0000 (в/ч 36853), м. Арциз Одеської області (1998)

806 бап
806 бомбардувальний авіаційний полк (Су-24М)
А2406, м. Луцьк (2004)

ПС
1270 навчальний авіаційний центр (підготовки льотного складу)
в/ч 18255, м. Бердянськ Запорізької області (1994)

ПС
Чернігівське вище військове авіаційне училище льотчиків (ЧВВАУЛ)
м. Чернігів (1995)


зенітні ракетні, радіотехнічні та інші частини:
25 зрбр
25 зенітна ракетна бригада (9К81 С300В1)
А1181 (в/ч 68506), м. Стрий Львівської області (2002)

40 ртбр
40 радіотехнічна бригада
А1656, м. Севастополь (втрачена при окупації АРК, 2014)

50 зрп
50 зенітний ракетний полк (75Р6 С-300ПС)
А4489, м. Феодосія АР Крим (2013)
переформований у групу дивізіонів 174 зрбр
ПС
55 зенітний ракетний полк (9К37 «Бук-М1»)
А4519, м. Євпаторія АР Крим (втрачений при окупації АРК, 2014)

ПС
100 зенітний ракетний полк (С-200/С-75/С-125)
А0000 (в/ч 26709), м. Запоріжжя (2003)

108 зрп
108 зенітний ракетний полк (9К37 «Бук-М1»)
А4527 (в/ч 36836), м. Золотоноша Черкаської області (2012)

137 зрбр
137 зенітна ракетна бригада (9К81 С300В1)
А3024 (в/ч 55579), м. Умань Черкаської області (2012)

ПС
174 зенітна ракетна бригада (75Р6 С-300ПС)
А3009 (в/ч 48589), м. Севастополь (втрачена при окупації АРК, 2014)

ПС
212 зенітний ракетний полк (С-200/С-125)
А4491 (в/ч 96443), м. Маріуполь Донецької області (2004)

ПС
254 зенітний ракетний полк (2К12 «Куб»)
А0000 (в/ч 14951), м. Мукачево Закарпатської області (2004)

ПС
270 зенітний ракетний полк (С-75)
А0000 (в/ч 12242), м. Стрий Львівської області (1996)

808 ортв ПРН
808 окремий радіотехнічний вузол попередження про ракетний напад
А3370, м. Севастополь (2006)

1056 ортв ПРН
1056 окремий радіотехнічний вузол попередження про ракетний напад
А3432, м. Мукачеве Закарпатської області (2006)




берегові та авіаційні частини:
Нарукавний знак ВМС
9 окрема змішана морська авіаційна ескадрилья
А0000, смт. Новофедорівка АР Крим (2004)

25 обрдн
25 окремий береговий ракетний дивізіон
А2291, м. Севастополь мис Фіолент (втрачений при окупації АРК, 2014)

85 обрдн
85 окремий береговий ракетний дивізіон
А2290, м. Севастополь с. Резервне (втрачений при окупації АРК, 2014)

Нарукавний знак ВМС
100 винищувальний авіаційний полк ВМС
А0000 (в/ч 45782), м. Саки АР Крим (1996)

Нарукавний знак ВМС
191 навчальний центр ВМС
А4591, м. Севастополь (втрачений при окупації АРК, 2014)

316 омае
316 окрема морська авіаційна ескадрилья
А0000, м. Миколаїв (2004)

555 мвп
555 морський вертольотний полк
А0000 (в/ч 42933), м. Очаків Миколаївської області (2004)

СВМБ
Севастопольська військово-морська база
А4408, м. Севастополь (втрачена при окупації АРК, 2014)


корабельний склад:
U01 ПЧ Запоріжжя
Підводний човен U01 «Запоріжжя» (пр.641, зав.№260)
А4430, м. Севастополь (втрачений при окупації АРК, 2014)

Нарукавний знак ВМС
Сторожовий корабель U132 «СКР-112» (пр.159)
в/ч 00000 (1993)

U132 фр Севастополь
Фрегат U132 «Севастополь» (пр.1135М, зав.№С-161)
А0000 (2004)

Нарукавний знак ВМС
Фрегат U133 «Миколаїв» (пр.1135М)
А0000 (2001)

Нарукавний знак ВМС
Фрегат U134 «Дніпропетровськ» (пр.1135М)
А0000 (2002)

Нарукавний знак ВМС
Ракетний катер U150 «Конотоп» (пр.206МР)
А0000 (1999)
переданий Грузії
Нарукавний знак ВМС
Ракетний катер U151 «Цюрупинськ» (пр.206МР)
А0000 (2000)

U152 рка Умань
Ракетний катер U152 «Умань» (пр.206МР, зав.№246)
А0000 (2004)

U154 каховка
Ракетний катер U154 «Каховка» (пр.206МР, зав.№258)
А0000 (2012)

U155 корвет Придніпров'я
Ракетний корвет (ракетний катер) U155 «Придніпров'я» (пр.1241.1Т, зав.№200)
А1750, 1 брнк, м. Севастополь (втрачений при окупації АРК, 2014)

Нарукавний знак ВМС
Ракетний корвет U156 «Кременчук» (пр.1241.1, зав.№С-202)
А1752 (2012)

U205 крв Луцьк
Корвет (малий протичовновий корабель) U205 «Луцьк» (пр.1124М, зав.№12)
А0793, 5 брнк, м. Севастополь (втрачений при окупації АРК, 2014)

Нарукавний знак ВМС
Корвет (малий протичовновий корабель) U207 «Ужгород» (пр.1241.2, зав.№507)
А2295/А, оз. Донузлав смт. Новоозерне (2012)

U208 крв Хмельницький
Корвет (мпк) U208 «Хмельницький» (пр.1241.2, зав.№512)
А4274, 5 брнк, м. Севастополь (втрачений при окупації АРК, 2014)

Нарукавний знак ВМС
Корвет (малий протичовновий корабель) U209 «Суми» (пр.1124М)
А0000 (1998)

U209 крв Тернопіль
Корвет (мпк) U209 «Тернопіль» (пр.1124М, зав.№013)
А3304, 5 брнк, м. Севастополь (втрачений при окупації АРК, 2014)

U210 крв Херсон
Корвет (малий протичовновий корабель) U210 «Херсон» (пр.1124М)
А0000 (1998)

Нарукавний знак ВМС
Корвет (сторожовий корабель) «Ізяслав» (пр.1124П, зав.№777)
А0000 (2004)

Нарукавний знак ВМС
Протидиверсійний катер U240 «Феодосія» (пр.П-1415, зав.№831)
А2865/Б, оз. Донузлав смт. Новоозерне (втрачений при окупації АРК, 2014)

U310 мтщ Чернігів
Морський тральщик U310 «Чернігів» (пр.266М, зав.№928)
А4442, 5 брнк, оз. Донузлав смт. Новоозерне (втрачений при окупації АРК, 2014)

Нарукавний знак ВМС
Морський тральщик U311 «Черкаси» (пр.266М, зав.№950)
А4434, 5 брнк, оз. Донузлав смт. Новоозерне (втрачений при окупації АРК, 2014)

U330 бтщ Мелітополь
Базовий тральщик U330 «Мелітополь» (пр.1265, зав.№118)
А4276, 5 брнк, оз. Донузлав смт. Новоозерне (2013)

U331 бтщ Маріуполь
Базовий тральщик U331 «Маріуполь» (пр.1265, зав.№117)
А4278, 5 брнк, оз. Донузлав смт. Новоозерне (2012)

U402 вдк К.Ольшанський
ВДК U402 «Костянтин Ольшанський» (пр.775, зав.№775/21)
А4289, 5 брнк, оз. Донузлав смт. Новоозерне (втрачений при окупації АРК, 2014)

U420 мдк Донецьк
Малий десантний корабель U420 «Донецьк» (пр.1232.2)
А0550 (2008)

Нарукавний знак ВМС
Малий десантний корабель U422 «Краматорськ» (пр.1232.2)
А0000 (1999)

U423 мдк Горлівка
Малий десантний корабель U423 «Горлівка» (пр.1232.2)
А0000, 5 брнк, оз. Донузлав смт. Новоозерне (2000)
проданий Греції, переданий у березні 2001 р.
Нарукавний знак ВМС
Малий десантний корабель U424 «Артемівськ» (пр.1232.2)
А0000 (2000)

Нарукавний знак ВМС
Суховантажна баржа (десантний катер) U431 «Брянка» (пр.1785, зав.№34)
А0000, м. Очаків (2013)

U510 КУ Славутич
Корабль управління U510 «Славутич» (пр.1288.4, зав.№902)
А0247, 1 брнк, м. Севастополь (втрачений при окупації АРК, 2014)

U511 нс Сімферополь
Навчальне судно U543 (раніше сзрк U511) «Сімферополь» (пр.861М, зав.№31)
А4280, Севастопольський ВМІ, м. Севастополь

Нарукавний знак ВМС
Рятувальне буксирне судно U705 «Кременець» (пр.714, зав.№315)
А0000, м. Севастополь (втрачений при окупації АРК, 2014)

Нарукавний знак ВМС
Морське водолазне судно (бот) U707 «Вільногірськ» (пр.522, зав.№340)
А0000, м. Севастополь (2013)

Нарукавний знак ВМС
Морське водолазне судно (бот) U709 «Енергодар» (пр.522, зав.№338)
А0000 (2004)

Нарукавний знак ВМС
Морський транспорт озброєння U754 «Джанкой» (пр.1823, зав.№1820)
А0000, м. Севастополь (2013)

Нарукавний знак ВМС
Малий морський танкер U759 «Бахмач» (пр.1844Д, зав.№10101)
А0000, м. Севастополь (2013)

Нарукавний знак ВМС
Військовий транспорт U762 «Рівне» (раніше ВДК U400) (пр.1171, зав.№С-300)
А0000 (2004)

Нарукавний знак ВМС
Морський катер U781 «Острог» (пр.14301, зав.№8)
А0000, м. Очаків (2013)

Нарукавний знак ВМС
Енергетичне судно U813 «Бердичів» (пр.440, зав.№443)
А0000 (2004)

Нарукавний знак ВМС
Кабельне судно U851 «Новий Буг» (пр.3245 тип «Яна», зав.№1160)
А0000 (2004)

Нарукавний знак ВМС
Дослідне судно U862 «Користень» (пр.106к, зав.№2)
А0000 (2004)

Нарукавний знак ВМС
Рейдовий катер U931 «РК-1935» (пр.Р-1415, зав.№16)
А0000 (2013)

Нарукавний знак ВМС
Судно-мішень U948 «СМ-15» (пр.1784, зав.№55)
А0000 (2013)

Нарукавний знак ВМС
Навчально-тренувальне судно U951 «Велика Олександрівка» (пр.254)
А0000, оз. Донузлав смт. Новоозерне (втрачений при окупації АРК, 2014)

Нарукавний знак ВМС
Судно нафтосміттєзбірник U954 «МУС-482» (пр.14630, зав.№8004)
А0000, м. Севастополь (втрачений при окупації АРК, 2014)

Нарукавний знак ВМС
Судно нафтосміттєзбірник «МУС-857» (пр.1515, зав.№3019)
А0000 (2004)

Нарукавний знак ВМС
Малий гідрографічний катер «МГК-1694» (пр.16830, зав.№41)
А0000 (2013)

Нарукавний знак ВМС
Морська суховантажна баржа «Біляївка» (пр.106, зав.№18)
А0000 (2004)

Нарукавний знак ВМС
Морська суховантажна баржа «Новгород-Сіверський» (пр.1526, зав.№334)
А0000 (2004)

Нарукавний знак ВМС
Рейдовий катер «Конотоп» (пр.Р-1415, зав.№11)
А0000 (2013)

Нарукавний знак ВМС
Рейдовий роз’їзний катер типу «Ритм-450» (пр.299, зав.№851385)
А0000 (2013)



за найменуванням частин | за роками


* незалежно від року розформування та існуючої на той час структури ЗСУ, всі військові частини умовно розподілені на три види: Сухопутні війська (включають всі частини які не увійшли до інших двох видів), Повітряні Сили (включають частини ВПС, ППО, ПС), Військово-Морські Сили.

Використані джерела:
Офіційний веб-сайт Міністерства оборони України www.mil.gov.ua
Офіційний веб-сайт Головного управління розвідки Міністерства оборони України www.gur.mil.gov.ua
Указ Президента України від 30.10.2010 № 1173/2000 "Про впорядкування присвоєння почесних найменувань військовим частинам, установам, вузлам зв'язку, органам та підрозділам"
Розпорядження КМУ від 13.07.1999 № 676-р "Про митне оформлення вантажів, що надходять з метою забезпечення бойового функціонування вузлів попередження про ракетний напад, розташованих у м. Мукачевому та м. Севастополі"
Розпорядження КМУ від 29.11.2000 N 475-р (списання U151 «Цюрупинськ», U424 «Артемівськ»)
Розпорядження КМУ від 30.11.2004 № 875-р "Про виключення із складу Військово-Морських Сил кораблів, катерів та суден"
Розпорядження КМУ від 24.10.2012 N 814-р (про передислокацію до Севастополю кораблів "Хмельницький", "Луцьк", "Тернопіль")
Розпорядження КМУ від 07.11.2012 № 878-р "Про погодження рішень щодо виключення із складу Військово-Морських Сил Збройних Сил бойових кораблів (катерів) та суден (кораблів) забезпечення"
Розпорядження КМУ від 17.10.2013 № 805-р "Про погодження рішень щодо виключення із складу Військово-Морських Сил Збройних Сил бойових кораблів (катерів) та суден (кораблів) забезпечення"
Наказ Командира військової частини А0796 від 18.01.2003 № 9 «Про розформування військової частини А2075»
Постанова Вищого господарського суду України від 21.12.2010 № 32/150-10 (щодо А0279)
Постанова Київського апеляційного суду господарського суду від 06.04.2009 № 38/68-29/570 (щодо А3432, А3370) Постанова Одеського окружного адміністративного суду від 29.10.2009 № 2-а-2106/09/1570 (щодо А1533, А0664)
Рішення Апеляційного суду Хмельницької області від 22.06.2006 № 103307( щодо А0610, А0857)
Ухвала військового суду Сімферопольського гарнізону від 12.02.2007 № 2-162/2004 (щодо А0289)
Ухвала суду № 712/13544/13-ц (щодо А4527)
Ухвала Мукачівського міськрайонного суду від 05.11.2007 № 2-a-178\07 (щодо А3432)
Видання Міністерства оборони України "Народна армія"
Сайт ветеранов 8-й отдельной армии ПВО 8oapvo.net