![За «кошти Януковича» збудовано черговий гуртожиток](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEht29ZYaBuzMbwLPrh_b4qmFhg-PeNGtaBQ45Y9sXKTNgvX-XI3OFUywXgW2idvepnxQwJE6iGbUTWoF7GssCuvDSrroWIzHnQkoFXXYOL3LKpQKhBUcBfhi4Te4VyBgIWEdQnZIcER0Qg/s1600/72-0.png)
У Збройних Силах України заселено черговий солдатський гуртожиток підвищеного комфорту – цього разу у Білій Церкві для 72-ї механізованої бригади імені Чорних Запорожців.
![За «кошти Януковича» збудовано черговий гуртожиток](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjI9s5Bv031cmO_-lSORSnZl2_0iX4YqZ9a1M4eZGuULgm9gP1DAvtbpy1FFvey36tZiVJtvINFBWc2IsBW_8h64nTTag8DFP4oa2x6q_TOo0Ku6favr4akhkLfrbw-WGT_Q8mW-twwV08/s1600/72-3.jpg)
![За «кошти Януковича» збудовано черговий гуртожиток](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhDNy9C7hZb-ZBT8NY2KuYFyEySHSwnbn0ENzrzoYXBYKd3lHoM8zQm-kbdoJKyPANqGLt6pfQ1LSnd9P8e6lO-oeO0eLeC0Tvi6GTA55FRl6zAXJOf5hkd0eMYOAA-94Q_Y7ziqef_K70/s1600/72-4.jpg)
Гуртожиток збудовано за типовим проектом – це двоповерхова будівля блочного типу, розрахована на 125 осіб по 5 чоловік у кімнаті, у блоці передбачений свій душ та санітарний вузол, на кожному поверсі обладнана кухня та пральня з автоматичними пральними машинами. Також передбачене автономне опалення. Ще три гуртожитки тут будуть здані незабаром.
![За «кошти Януковича» збудовано черговий гуртожиток](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEh_bEcJrceHeadMDLSPb0-9fZ52Gjj4HHHzXCkpUR3nlEl1HDVsc_SPWlwQeOlKZLalm3k0qdWij8HgSyld54OSlQr-fhiScG_3YmGgRBoRynJIpPH3O7HiHRz1FRSK8GR0pO42qzAyd6U/s1600/72-2.jpg)
Загалом вже збудовано або завершується будівництво 184-х гуртожитків цього типу. Наймасштабніший проект за всю історію ЗСУ був ініційований Президентом України Петром Порошенком, за рахунок конфіскованих т.зв «грошей Януковича» – у 2017 році з 1,42 млрд дол, що було повернуто державі, 4 млрд грн було виділено на потреби Міністерства оборони, частина їх також пішла на закупівлю і виробництво озброєння та боєприпасів.
Перший гуртожиток було заселено 6 грудня минулого року у 184-му навчальному центрі, що у Старичах, зараз там вже 500 військових отримали комфортне житло.
Крім цих 184-х гуртожитків, які дадуть можливість забезпечити житлом 23 000 військових, у гуртожитки також перебудовуються вже наявні або отримані будівлі. Так, нещодавно, у Одесі був заселений гуртожиток для контрактників розрахований наа 350 осіб.
На черзі наступний етап – початок будівництва багатоквартирних будинків для сержантського складу (на 54 квартири-студіо) та офіцерів (1-3х кімнатні квартири). Усе це є частиною проекту створення нової інфраструктури штатно-посадового житла у гарнізонах.
Як у випадку із солдатськими гуртожитками, для офіцерів також добудовують вже наявні у гарнізонах будівлі, так звані «довгобуди». Наприкінці грудня, на Харківщині, штатно-посадове житло у двох новобудовах отримали 80 офіцерів 92-ї мехінізованої бригади, а восени цього року буде вводиться ще один будинок. З урахуванням будівництва гуртожитків, 92-а бригада має всі шанси стати першою у ЗСУ бригадою забезпеченою житлом на 100%.