Топ ОПК - 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

понеділок, 26 жовтня 2020 р.

Миколаївський суднобудівний завод оголосив себе банкрутом

Миколаївський суднобудівний завод оголосив себе банкрутом

ДП «Миколаївський суднобудівний завод» не допомогли а ні гроші Укроборонпрому, а ні ремонти кораблів та катерів ВМСУ – держпідприємство розпочало процедуру банкрутства.

Відповідне рішення Господарського суду Миколаївської області ухвалив 16 жовтня з ініціативи самого ж заводу в порядку ч. 6 ст. 34 Кодексу України про процедури банкрутства, повідомляє Бізнес Цензор з посиланням на Finbalance.

Норма, на яку посилається керівництво підприємства, передбачає, що боржник зобов'язаний в місячний термін звернутися до господарського суду з заявою про порушення провадження у справі про банкрутство у разі, якщо задоволення вимог одного або кількох кредиторів призведе до неможливості виконання грошових зобов'язань боржника в повному обсязі перед іншими кредиторами (загроза неплатоспроможності), і в інших випадках, передбачених кодексом.

Як повідомлялося, в липні 2019 року Укроборонпром перерахував в якості фінансової допомоги держпідприємству «Миколаївський суднобудівний завод» 54,8 млн грн для погашення заборгованості по заробітній платі.

Крім того, було перераховано 31,7 млн грн для виплат компенсації за несвоєчасно виплачену зарплату, а також податків і зборів, пов'язаних з розрахунком на оплату праці.

Нагадаємо, що цього року МСЗ ремонтував наступні кораблі та катери Військово-Морських Сил ЗС України: десантний корабель L401 «Юрій Олефіренко», десантний катер L434 «Сватове», броньовані артилерійські катери P174 «Аккерман», P175 «Бердянськ», P176 «Нікополь» та P179 «Вишгород», а також протидиверсійний катер P241 «Гола Пристань».

Також після візиту Зеленського на завод у 2019 році, директор МСЗ заявив, що президентом начебто вже підписане доручення й воно пішло на Міноборони – щодо демілітаризації недобудованого крейсеру (який розбиратимуть 2-3 роки) і по корвету (щодо перенесення його будівництва на МСЗ). Проте за майже півтора роки жодного з циз планів не реалізовано.