«Українська бронетехніка» витісняє конкурентів з ринку вітчизняних мінометів

Українська бронетехніка витісняє конкурентів з ринку вітчизняних мінометів

Приватна компанія «Українська бронетехніка» поставила українській армії понад 300 одиниць 82-мм мінометів УПІК-82, більше сотні 60-мм мінометів МП-60, а також завершує державні випробування 120-мм міномету МП-120.

Про це в інтерв'ю Defense Express повідомив генеральний директор ТОВ «Конструкторсько-виробниче підприємство «Українська бронетехніка» підприємства Владислав Бельбас.

«Наразі ми працюємо над трьома мінометами. УПІК-82 у 2018 році пройшов державні випробування і був прийнятий на озброєння ЗС України. Він не є точною копією радянського, адже допрацьований і має покращені експлуатаційні характеристики за рахунок механізмів наведення, конструкції плити, оптики тощо. За час його експлуатації якихось нарікань не було. Загалом понад 300 мінометів УПІК-82 вже поставлено у війська», – зазначив він.

Нагадаємо, що у 2016 році Збройними Силами України закуповувався інший 82-мм міномет – КБА-48М, виробництва Державного підприємтсва «Конструкторське бюро «Артилерійське озброєння» (КБАО), перед працівниками якого наразі держава має борги по заробітній платі.

Читати також:«Українська бронетехніка» імпортувала з Чорногорії підривачі та заряди для мінометних мін

Крім того, він розказав про міномет МП-60, що має калібр 60-мм.

«Він прийнятий на забезпечення згідно з Постановою КМУ №345. У війська поставлено близько 100 одиниць. Це унікальний для України міномет, який за радянських часів не вироблявся і не застосувався. Він може використовуватися силами спецоперацій: вогонь можна вести як «з руки», так і з двоноги. Загалом в нашому мінометі реалізовано низку технічних рішень, які надають йому перевагу над аналогами. Наразі плануємо розпочати його державні випробування, які, в тому числі, передбачають відстріл 5000 боєприпасів. В рамках визначальних відомчих випробувань ми вже пройшли весь комплекс тестів, передбачених держвипробуваннями. На державних випробуваннях необхідно лише підтвердити ресурс міномету. Враховуючи досвід, використаний при виготовленні 82 мм міномету (підтверджений ресурс якого склав 10000 пострілів), впевнений, що жодних складнощів з цими випробуваннями не виникне», – розповів Бельбас.

Нагадаємо, що вітчизняні 60-мм міномети також раніше пропонувались державними підприємствами КБАО (КБА-118, що вперше був представлений на виставці «Зброя та безпека-2013») та ПАТ «Завод «Маяк» (М60 «Камертон» презентований у 2016 році).

Щодо міномету калібру 120 мм – МП-120, керівник «Українська бронетехніка» повідомив, що зараз тривають його державні випробування на полігоні.

Українська бронетехніка витісняє конкурентів з ринку вітчизняних мінометів

«Залишилося ще трохи мін відстріляти. Сподіваємося найближчим часом завершити всі необхідні дії. МП-120 матиме характеристики, аналогічні радянському 2Б11. Це пов’язано із необхідністю застосування діючих таблиць стрільб при використанні існуючих мін. Тобто геометрія ствола така сама, а от технічні рішення навколо нього – плита, двонога, механізм прицілювання, колісний хід, тощо, – розроблені нашими фахівцями. Крім того, в нас доопрацьований механізм запобіжника та використовується краща сталь. В принципі, міномет вийшов дуже достойний», – наголосив Владислав Бельбас.

Щодо 120-мм мінометів то у вітчизняній оборонні промисловості вони представлені сумнозвісними «Молотами» від ПАТ «Завод «Маяк», зокрема українська армія мала отримати щонайменше 280 мінометів М-120-15 «Молот». Також на «Зброя та безпека 2019» Старокраматорський машинобудівний завод (СКМЗ) презентував 120-мм міномет «Бучарда».

Нагадаємо також, що минулого року «Укроборонсервіс» передав Збройним Силам України першу батарею 120-мм автоматизованих мобільних мінометів БАРС-8ММК, що виробляються спільно з іспанською компанією Everis Aeroespacial у Defensa S.L.U.

Варто зазначити, що компанія «Українська бронетехніка» позиціонує себе одним з розробників нової 155-мм самохідної артилерійської установки 2С22 «Богдана».

Читати також:Дохід «Української бронетехніки» за рік збільшився на 75%


Нагадаємо, що з 27 по 30 квітня 2021 року в Києві має відбутися наступна XVII Міжнародна спеціалізована виставка «Зброя та безпека».

Ukrainian Military Pages запрошує вітчизняні компанії на свої сторінки – розмістимо на безоплатній основі Ваші анонси та пресрелізи

наш e-mail: ukrmilitarypages@gmail.com