Топ ОПК – 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

четвер, 29 жовтня 2020 р.

МСЗ відновлено розграбований росіянами бронекатер «Бердянськ» та відремонтовано «Лубни»

Розграбований росіянами бронекатер Бердянськ відновлено

Катер ВМСУ P175 «Бердянськ», який в 2018 році, під час захоплення росіянами у районі Керченської протоки був уражений артилерійським вогнем та в подальшому розграбований, відновлено на Миколаївському суднобудівному заводі (МСЗ).

В ході ремонту, який розпочався у червні 2020 року, відновлено гвинто-стернову систему, донно-бортову арматуру, протектори, систему головного двигуна та інші вузли. Крім того, фахівці підприємства усунули пошкодження корпусу, які «Бердянськ» отримав два роки тому під час російської агресії у Керченській протоці, повідомила пресслужба Укроборонпрому.

Нагадаємо, що вирізані під час ремонту вражені пострілами росіян частини корпусу броньованого катеру, екскомандувачем Військово-Морських Сил України адміралом Ігорем Воронченком, були передані до Національного військово-історичного музею України.

Крім того в жовтні, Миколаївським суднобудівним заводом, завершено виїзні докові роботи з ремонту малого броньованого артилерійського катеру (мбака) P178 «Лубни» у м. Маріуполь.

Також цього року МСЗ ремонтував десантний корабель L401 «Юрій Олефіренко», десантний катер L434 «Сватове», катери P174 «Аккерман», P176 «Нікополь» та P179 «Вишгород», а також протидиверсійний катер P241 «Гола Пристань».

Зауважимо, що 16 жовтня згідно з рішенням Господарського суду Миколаївської області щодо ДП «Миколаївський суднобудівний завод», з ініціативи самого ж заводу, розпочато процедуру банкрутства в порядку ч. 6 статті 34 Кодексу України з процедур банкрутства.

Згідно з повідомленням Укроборонпрому, процедуру банкрутства розпочато з метою фінансового оздоровлення підприємства.